WTOREK: straż miejska uczy jak parkować, po Gliwicach grasuje szajka oszustów

75

LUDZIE ZDJĘCIA WYSYŁAJĄ A STRAŻ MIEJSKA UCZY JAK POPRAWNIE PARKOWAĆ

Gliwicka straż miejska co jakiś czas na swojej stronie internetowej publikuje zdjęcia mistrzów parkowania. Jak się okazało pomysł podchwycili także mieszkańcy naszego miasta, którzy postanowili się przyłączyć do tworzenia galerii “mistrzów”. Ostatnio strażnicy otrzymali od zaniepokojonego mieszkańca zdjęcie pojazdu, który stał nieprawidłowo zaparkowany utrudniając tym samym wyjazd z posesji.Taka sytuacja ma bardzo często miejsce przy ulicy Płowieckiej – kierowcy nie stosują się do znaków drogowych i linii poziomych i parkują jak chcą. Aby uniknąć takich sytuacji, straż nie tylko każe, mandatem w wysokości 100 złotych, ale także uczy publikując zdjęcia właściwie zaparkowanych pojazdów na swojej stronie.

KOLEJNY APEL POLICJI. GLIWICZANKA STRACIŁA DOBYTEK ŻYCIA

Złodzieje nie śpią. Jak informuje gliwicka policja tylko wczoraj odnotowano 8 prób oszustwa zmodyfikowaną metodą na wnuczka i na oficera CBŚ. W jednym z przypadków próba była udana. Złodziejom udało się tak zmanipulować 74-letnią gliwiczankę, że ta oddała im dorobek swojego życia – ponad 30 tysięcy złotych. Jak do tego doszło? Nieznana kobieta wykorzystując metodę na wnuczka zadzwoniła do 74-latki. Po zakończeniu rozmowy z wnuczką telefon zadzwonił ponownie. W słuchawce rozbrzmiał głos męski. Mężczyzna przedstawił się jako oficer Centralnego Biura Śledczego i poinformował, że właśnie rozpracowuje oszustkę, tą samą, z która przed chwilą rozmawiała kobieta. Fałszywy oficer kazał, aby kobieta przekazała złodziejce pieniądze, tak aby on mógł ją przyłapać na gorącym uczynku. Kobieta posłusznie wykonała polecenie, wypłaciła oszczędności życia i przekazała je nieznajomemu. Policja alarmuje – oszuści dzwonią zawsze na telefony stacjonarne. Najczęściej jest to kobieta i co najmniej jeden mężczyzna.

NOWY DYREKTOR ARESZTU ŚLEDCZEGO. 


SPORT: PEWNE ZWYCIĘSTWO GAF-U. CHROBRY GŁOGÓW NA KOLANACH

Zwycięstwo GAF-u Gliwice. Podopieczni Rafała Barszcza bez problemów pokonali Euromaster Chrobry Głogów 5:3. W 26. minucie spotkania gliwiczanie prowadzili nawet 5:0, w ostatnich minutach meczu przyjezdni wzięli się jednak do roboty i zdobyli trzy bramki. Na więcej nie było ich stać poniedziałkowego wieczoru. Gole dla GAF-u zdobyli Kiełpiński i Diemishev (po dwa) oraz Śmiałkowski.  Dzięki zdobyciu trzech punktów gliwiczanie utrzymali się na czwartej lokacie w Futsal Ekstraklasie. W następnej kolejce GAF podejmie u siebie ekipę Gatta Active Zduńska Wola.

 

r e k l a m a