WTOREK: UE da na remont dworca ponad 80 mln zł, nowe sale edukacyjne w miejskim muzeum

30

KOLEJNY ETAP REMONTU DWORCA. PERON 2 i 3 WYŁĄCZONE Z RUCHU

Ponad 81 mln złotych wyłoży Unia Europejska na remont gliwickiego dworca. Spółka PKP S.A. podpisała właśnie umowę z Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Jednak aby było lepiej, najpierw musi być nieco gorzej. Obecnie w budynku dworca trwają prace wyburzeniowe. Podróżni mogą już korzystać ze zlokalizowanego w pobliżu dworca tymczasowego. W związku z rozpoczynającymi się robotami, z użytku wyłączono perony nr 2 i 3. Planowany termin oddania do użytku dworca w Gliwicach to koniec 2015 r. Prace w obszarze infrastruktury peronowo-torowej zakończą się natomiast w II kwartale 2016 r. Łączna wartość inwestycji to ok. 156 mln zł.

OŚWIECENIE W INTERAKTYWNEJ FORMIE. NOWA SALA EDUKACYJNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

NIEZWYKŁY FILM POWSTAJE W GLIWICACH. TELEWIZJA IMPERIUM PRODUCENTEM


SPORT

POMOCNIK PIASTA W KADRZE POLSKI. RADOSŁAW MURAWSKI DOCENIONY

Piłkarz Piasta powołany do reprezentacji Polski. Pomocnik gliwiczan, Radosław Murawski, znalazł się w kadrze narodowej do lat dwudziestu. Mimo słabej postawy podopiecznych Angela Pereza Garcii w ostatnich meczu wychowanek “Czerwono-Niebieskich”zaliczał solidne występy. Trener Marcin Dorna będzie mógł sprawdzić formę Murawskiego 27 marca w meczu przeciwko Niemcom w ramach turnieju czterech narodów w Jenie. Przypomnijmy, że Piast Gliwice po 24 kolejkach T-Mobile Ekstraklasy z dorobkiem 30 punktów zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli rozgrywek.

KOLEJNE ZWYCIĘSTWO NBIT-U. PRINT LINE GLIWICE ROZGROMIONE

Dobra passa NBIT-u trwa. Po zwycięstwie nad BSF-em Bochnia, gliwiczanie rozgromili 13:2 ekipę Print-Line, tym razem w ramach rozgrywek I ligi gliwickiej. Świetny mecz rozegrał Sebastian Jagiełło, który zdobył cztery bramki. NBIT w gliwickiej I lidze piątek zajmuje drugą pozycję, zaledwie o punkt ustępując ekipie Tomexu

r e k l a m a