PONIEDZIAŁEK: wielkanocny klimat, "rowerowe" topienie Marzanny, sportowy debiut nowego trenera Piastunek

25

GLIWICE STOLICĄ POLSKIEJ LOGISTYKI. CZWARTA EDYCJA WAŻNEJ KONFERENCJI

Już po raz czwarty Gliwice stały się stolicą polskiej logistyki. W naszym mieście doszło do konferencji z udziałem ważnym przedstawicieli różnych sektorów gospodarczych, firm z sektora logistycznego, deweloperów, najemców, pełnomocników stref ekonomicznych oraz mediów. Wymieniano się poglądami na temat przyszłości polskiej logistyki. Głos zabrali między innymi Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz, ekonomista Ryszard Petru, polityk Paweł Kowal czy też Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Osobny wątek poświęcono także niepewnej sytuacji polityczno-ekonomicznej na Ukrainie i jej wpływowi na logistykę europejską.

WIELKANOCNY KLIMAT W GLIWICACH. TROPEM ŚWIĄTECZNYCH OZDÓB

Marzanny utopione, więc Święta Wielkanocne tuż tuż. Klimat radosnego oczekiwania udzielił się Gliwicom. Miejski Zarząd Usług Komunalnych rozpoczął ustawianie kwiecistych pisanek przy ulicy Dworcowej. Nawiązuje w ten sposób do tradycji zapoczątkowanej w ubiegłych latach. Oprócz pisanek, w mieście pojawiają się inne ozdoby, świadczące o tym, że wiosna już nadeszła.

REMONT DWORCA PKP. Z WIZYTĄ NA PLACU BUDOWY

Zaglądamy dziś z kamerą na dworzec PKP, który przechodzi prawdziwą metamorfozę. Pogoda sprzyja budowlańcom, którzy mają pracę trudną do wykonania – obiekt jest przecież cały czas dostępny dla podróżnych.


 

SPORT

NIEUDANY DEBIUT RADOSLAVA LATALA. PORAŻKA PIASTA Z KORONĄ

Falstart Radoslava Latala w roli trenera Piasta Gliwice. “Czerwono-Niebiescy” przegrali na własnym stadionie z Koroną Kielce 1:2. Przez znaczną część meczu “Piastunki” prowadziły. Gola dla gliwiczan zdobył Kamil Wilczek. W drugiej połowie spotkania inicjatywę przejęli przyjezdni. Przypieczętowali ją trafieniami Jacka Kiełba i Leandro. Zwycięstwo Korony mogło być jeszcze wyższe, ale rzutu karnego nie wykorzystał Olivier Kapo.. Piłkarze Piasta nie kryli rozgoryczenia po przegranej z podopiecznymi Ryszarda Tarasiewicza.

ROWEROWE POŻEGNANIE MARZANNY. PRZYWITANIE SEZONU KOLARSKIEGO

r e k l a m a