Cmentarze, których nie ma (część II)

17 KOMENTARZE

 1. Panie Marianie, na tym cholerycznym fridhofie skuto wyraz P e te r s d o r f – zrobiyli to Poloki tak jak na tysioncach innych s’lonskich grobach ze wzglyndu na mieszczonce sie tam niymieckojynzyczne miana.

  Jak piyrwotnie tyn symboliczny grob wyglondou idzie sprawdzic’ we „Oberschlesien im Bild” Nr. 44.
  ze 30. 10. 193.

 2. Panie Marianie, na tym cholerycznym fridhofie skuto wyraz P e te r s d o r f – zrobiyli to Poloki tak jak na tysioncach innych s’lonskich grobach ze wzglyndu na mieszczonce sie tam niymieckojynzyczne miana.

  Jak piyrwotnie tyn symboliczny grob wyglondou idzie sprawdzic’ we „Oberschlesien im Bild” Nr. 44.
  ze 30. 10. 1931.

 3. Bardzo ciekawa tematyka, jak poprzednio. W ogóle to chyba nie ma na Śląsku w gminach takiego pasjonata, co by taką wiedzę miał i tak fajnie opowiadał. Wystarczy na wycieczkach Pana Mariana pobyć, to się człowiek nie zawiedzie. Da się z tego cuś większego zrobić Redakcjo? To może być nawet nieco biznesowe, bo program i wspieranie ciekawej tematyki a z drugiej strony to i reklama dla Imperium, itp.

  • A mozno sam zaproponujecie/zaproponujymy, jakes’ tematy i dlo Mariana i dlo nos samych – – ajnfach cosik co wos/nos interesuje a co niy je ogolnie znane, popularne, itd, itp. … (?)

 4. Tematyka którą będę chciał Państwu przedstawić jest bardzo obszerna. Jeśli nowy Detektyw będzie się ukazywać raz w tygodniu to w ciągu roku zobaczycie ok. 50 miejsc w Gliwicach które Was zaskoczą, bo oglądacie je codziennie ale nie wszystko Państwo widzicie.
  Najbliższe wydania Detektywa to – Pieszo pod torami, Mury obronne Gliwic, Wieże ciśnień, Gliwickie wiadukty, Przerwane ulice, Poczta, Zameczek Leśny wraz z dawnym stadionem, strzelnicą i lotniskiem, Parki i mnóstwo innych tematów. Zapraszam do pisania – może jest coś co wg. Państwa trzeba koniecznie tu pokazać?
  Marian Jabłoński

  • Mys’la ze temat murow miasta niyoduoncznie uonczy sie ze sprawom glywickego/glywickich/ zamku/ zamkow/,
   Ze wzglyndu na kontrowersyjnosc i podzielynie zdan w tym temacie, ciekawych je jak Pan to ujmie. Oczywis’cie mozna zamek i jego tematyka by tysz potraktowac’ jako temat oddzielny, ale jednak w pewnym synsie niydo sie tych dwoch obiektow oddzielic’.

   Caukym inkszym tematym kerego sie prawie wogole niy napotyko to sprawa glywickyj uprawy chmielu i trocha lepiyj je z tematym piwowarstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę zatwierdź swój komentarz!
Podaj swoje imię i nazwisko