Mury obronne Gliwic

13 KOMENTARZE

 1. Dobrydziyn’ Panie Marianie.

  Jak zwykle odwaznie i ciekawie.

  Przijmujonc ze fosa mies’cioua sie miyndzy dwoma wauami to reszta niy wykluczo pszeca, ize miana „Gorne” i „Dole” oddajom tyn fakt istniynia dwoch wauow wkole murow Glywic. Palisada i reszta pomimo tego mogua byc’ tako jak w wiynkszos’ci fortyfikacji s’lonskich miast. Abo?

  Guymbokosc fosy w roztomaitych punktach to inkszo rzecz.

 2. Detektyw_TV Imperium_odc. 4 „Mury obronne Gliwic” – zdjęcia uzupełniające filmik
  https://picasaweb.google.com/109700012127988435554/Odcinek04_MuryObronneGliwic?authkey=Gv1sRgCJDUrOef76bEfA
  W związku z tym że spora część moich zdjęć archiwalnych dot. tematu zwykle nie mieści się w treści odcinku, postanowiłem udostępniać je Państwu pod linkiem do galerii zdjęć, gdzie swobodnie je obejrzycie jako uzupełnienie materiału filmowego. Proszę skopiować link i zamieścić w okienku przeglądarki – i to wszystko.
  =M========================

 3. Bardzo ciekawe, mieszkam w Gliwicach a nawet nie wiedziałem o tym. Pan Marian jak zwykle klasa, klasa sama w sobie. Gratulacje i więcej prosimy Redakcjo!

 4. Tematyka którą będę chciał Państwu przedstawić jest bardzo obszerna. Jeśli nowy Detektyw będzie się ukazywać raz w tygodniu to w ciągu roku zobaczycie ok. 50 miejsc w Gliwicach które Was zaskoczą, bo oglądacie je codziennie ale nie wszystko Państwo widzicie.
  Najbliższe wydania Detektywa to – Pieszo pod torami, Wieże ciśnień, Gliwickie wiadukty, Przerwane ulice, Poczta, Zameczek Leśny wraz z dawnym stadionem, strzelnicą i lotniskiem, Parki i mnóstwo innych tematów. Zapraszam do pisania – może jest coś co wg. Państwa trzeba koniecznie tu pokazać?
  Marian Jabłoński

  • Świetnie, dziękuję za informacje bo na stronie nic nie piszą a widzę, że Redakcja nie odpowiada na propozycje innych osób o listę tematów na stronie TV Imperium. Fajnie Pan opowiada, gratuluję!

   • Redakcja odpisuje – pozostawiamy Panu Marianowi pełną dowolność w doborze tematów, także sami nie możemy zabrać głosu w tej sprawie 😉 Ale jak widzę, Pan Marian napisał już jakie ma pomysły na najbliższe odcinki. Pozdrawiam, Agnieszka Baron (sekretarz redakcji)

    • Dobrydziyn’ Pani Agnieszko.

     Z tego co wiym to Pan Marian mo tela materiauow, co niy poradzi tego w tych krotkich filmach zmies’cic’.
     Czy jest myjglich (jakos’ mozliwosc)’ obejzec’ sam we TV Imperium ta reszta materiauow kere sie niy zmies’ciouy w danych filmach ?

     winszuja jeszcze fajnego szlustydnia

  • Serdecznie witam. Mieszkam w Gliwicach od 43 lat i zawsze bardzo mnie interesowała historia naszego miasta. Bardzo ciekawie opowiedziane.Gratuluję i czekam na jeszcze.Pozdrawiam.

  • Zapraszam wszystkich miłośników historii Gliwic opowiadanej i pokazywanej w sposób intrygujący, denerwujący i na żywo. Nie ma tu żadnych niedomówień, tematów zakazanych, niepoprawnych politycznie, urzędowo, religijnie czy gospodarczo.
   Zapraszam wszystkich tutaj http://tvimperium.pl/category/detektyw-historii/
   Proszę sobie założyć zakładkę http://www.tvimperium.pl i po prostu oglądać. Oczywiście jeśli nie masz jeszcze kablówki TV Imperium.

   Wasz Detektyw =M=======================

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę zatwierdź swój komentarz!
Podaj swoje imię i nazwisko