Otwarcie DTŚ. Jakie atrakcje przygotowano z tej okazji?

92

Zaledwie kilkanaście dni pozostało do otwarcia drugiego, i jak niektórzy mieszkańcy dodają z ulgą ostatniego, gliwickiego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej G-2. Termin podany przez Zygmunta Frankiewicza, podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się w lutym, został podtrzymany.

Kierowcy pojadą nowiusieńkim odcinkiem prawdopodobnie w niedzielę pod wieczór, po wydarzeniach, które przygotowano dla pieszych, biegaczy i rowerzystów. Otwarcie potrwa w sumie dwa dni i rozpocznie się w sobotę (19 marca) po południu. O godz. 16:00 przed zgromadzoną publicznością swoje możliwości zaprezentują służby ratownicze (straż pożarna, pogotowie, policja, straż miejska i Centrum Ratownictwa Gliwice). Po służbach, po godz. 17:00 odbędzie się pierwsze (i ostatnie) zwiedzanie tunelu. Poza inżynieryjnym obiektem będzie można zobaczyć, dzięki multimediom, etapy jego powstawania. Następnie do godz. 19:00 co 20 minut będą się odbywać pokazy akrobacji motocyklowych. Pierwszy dzień „otwarcia” zakończy się LED Light Show łączącym efekty wizualne z tańcem.

Drugi dzień będzie zdecydowanie sportowy. O godz. 10:00 z inicjatywy Gliwickiej Rady Rowerowej odbędzie się przejazd cyklistów. Start z parkingu na ul. Zwycięstwa (nad tunelem DTŚ). Do przejechania cały odcinek G-2 tam i z powrotem, czyli 11 km. Jak mówią organizatorzy, na mecie czeka miły upominek dla wszystkich uczestników rajdu. Swoją obecność na DTŚ zaznaczą też rolkarze (godz. 11:00). Zarówno rowerzyści jak i rolkarze powinni się zgłosić swój udział – można to zrobić TUTAJ. To nie wszystko, w samo południe rozpoczną się zawody biegowe. Ich organizatorem jest Amatorski Klub Miłośników Biegania „Pędziwiatr” Gliwice. Chętni do wyboru mają dwie konkurencje na dystansie ok. 10 km – bieg lub nordic walking. Linia startu/mety będzie usytuowana na wylocie z tunelu DTŚ na ulicę Dworcową, od strony GCH. 6. Biuro zawodów będzie usytuowane na parkingu nad tunelem DTŚ, pomiędzy ulicami Zwycięstwa i Dworcową. Będzie czynne w sobotę (od 15:00 do 19:00), w dniu zawodów – od 9:00 do 11:00. Obowiązują zapisy elektroniczne na stronie organizatora.

Wydarzenie zakończy się w niedzielę około godz. 14:00.

 

r e k l a m a