Rodzina Addamsów z dużymi szansami na "Złote Maski"

59

Ogłoszono nominacje do Nagród Teatralnych „Złote Maski” w Województwie Śląskim za rok 2015. Aż w 3 kategoriach nominowano produkcję Gliwickiego Teatru Muzycznego – musical „Rodzina Addamsów”.

Gliwicka wersja broadwayowskiego hitu została wyróżniona w kategorii Aktorstwo – Rola wokalno-aktorska. Doceniono Martę Wiejak za główną rolę Morticii Addams. Także reżyser spektaklu, Jacek Mikołajczyk, ma szansę na „Złotą maskę” w swojej kategorii, podobnie zresztą jak cały musical, który może otrzymać miano „Przedstawienia roku 2015”. Warto przypomnieć, że premiera „Rodziny Addamsów” na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego odbyła się dokładnie rok temu.

Co się tyczy samych nagród, to będzie to już 48. edycja „Złotych Masek”, które są nieprzerwalnie przyznawane od 1968 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za szczególne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie sztuki teatralnej. Przedstawienia teatralne z całego województwa śląskiego są oceniane przez jury złożone z przedstawicieli mediów regionalnych oraz Marszałka Województwa Śląskiego w 9 kategoriach.

Ile nagród „zgarnie” gliwicka Rodzina Addamsów? Tego dowiemy się 4 kwietnia podczas gali wręczenia nagród w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki.

 

 

 

r e k l a m a