Wystawa poświęcona Żołnierzom Wyklętym odnaleziona

33

Skradzione w ubiegły weekend banery składające się na wystawę „Niezłomni Wyklęci 1944-63” odnalazły się. W sprawę była już zaangażowana policja, która zabezpieczyła zapis monitoringu z okolicy ulicy Jagiellońskiej, gdzie znajdowała się ekspozycja. Jednak jak poinformował przedstawiciel Gliwickich Patriotów, które wraz z gliwickim oddziałem Konspiracyjnego Wojska Polskiego, zorganizowali wystawę, zaginione banery znalazł przed swoimi drzwiami.

W oświadczeniu wydanym przez Konspiracyjne Wojsko Polskie Oddział Gliwice i Gliwickich Patriotów czytamy:

„Ta sytuacja nauczyła nas pewnych rzeczy, jednak naszym celem jest przekazywanie wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych i ta przykra sytuacja nas nie zniechęciła. Udało się odzyskać wszystkie stracone banery i co najważniejsze w stanie nieuszkodzonym. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim którzy przyczynili się w mniejszym lub większym stopniu do odzyskania wystawy. Na samym końcu przepraszamy Stowarzyszenie Traugutt.org za zaistniałą sytuację.”

Wystawa poświęcona pamięci Żołnierzy Wyklętym objechała już 50 polskich miast, czasem zdarzały się „incydenty”, ale do kradzieży doszło po raz pierwszy. Gliwickie organizacje planują eksponować wystawę w ośrodkach oświatowych.

r e k l a m a