Gliwiczanka z 3 medalami na międzynarodowych zawodach

Dominika Kossakowska, zawodniczka klubu pływackiego „SiKReT” z Gliwic, podczas zawodów rozgrywanych na Cyprze zdobyła aż 3 medale. Teraz przed nią Mistrzostwa Europy Juniorów.

Gliwicka pływaczka jako reprezentantka Polski w kategorii 14-15 lat wywalczyła dwa złote i jeden srebrny medal. Pierwsze złoto Dominika zdobyła indywidualnie w konkurencji 200 m stylem dowolnym, drugi złoty medal w sztafecie 4×100 m dowolnym, a medal srebrny zawisł na piersi Dominiki po wyścigu sztafetowym 4×200 m dowolnym.

Wielomecz pływacki rozegrano w miniony weekend na 50-metrowej pływalni w Limassol (Cypr). Rywalizowało 11 reprezentacji narodowych juniorów z krajów europejskich i z Ameryki Południowej. Pływacy (dziewczęta 14-15 lat i chłopy 15-16 lat) rywalizowali w konkurencjach indywidualnych i w sztafecie.

Polscy juniorzy zaliczą te zawody do udanych, ponieważ w klasyfikacji łącznej Polska zajęła I miejsce przed reprezentacją Izraela i Brazylii. Natomiast dziewczęta zajęły pierwsze a chłopcy trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej .