Decyzja ws. uniezależnienia gliwickiego instytutu zapadnie przed wakacjami

30

Marszałek województwa śląskiego spotkał się w piątek z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Zdrowia. Wojciech Saługa rozmawiał z Jarosławem Pinkasem nt. utworzenia samodzielnego Śląskiego Instytutu Onkologii w Gliwicach. Decyzja w tej sprawie ma zapaść jeszcze przed wakacjami.

Spotkanie marszałka w Ministerstwie Zdrowia było wynikiem wcześniejszego zaproszenia do rozmów w tej sprawie kierowanych do premier Beaty Szydło.

Tuż po rozmowie z Sekretarzem MZ marszałek Saługa wyrażał się dość optymistycznie:

„Wspólne działania wielu środowisk – lekarzy, samorządowców, polityków i mediów, które popierają ideę utworzenia samodzielnego Instytutu Onkologii w Gliwicach, odnoszą powoli zamierzony skutek. Cieszę się, że minister wykazał dużo dobrej woli i zrozumienia dla tej niezwykle ważnej dla regionu kwestii. Zaznaczył, że konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych analiz, ale decyzja w tej sprawie powinna zapaść jeszcze przed wakacjami”

Piątkowa wizyta w Warszawie to kolejny etap rozmów zmierzających do odłączenia się gliwickiej placówki. Wpisuje się w kampanię prowadzoną przez różne środowiska – na stopniu miejskim i regionalnym. Przypomnijmy, za powstaniem niezależnego Śląskiego Instytutu Onkologii opowiedzieli się radni miejscy przyjmując specjalną uchwałę, parlamentarzyści z województwa śląskiego podpisując list intencyjny i radni Sejmiku Śląskiego. W akcję zaangażowały się również regionalne media.

 

 

r e k l a m a