Kanał Gliwicki – część 2. Zapowiedź odcinka

Kanał Gliwicki zasilany jest także wodą z rzeczki Dramy płynącej do kanału od strony Pyskowic. To w zasadzie nieznane większości widzów miejsca, ale tak samo ważne dla funkcjonowania Kanału Gliwickiego jak urządzenia hydrotechniczne na Kłodnicy.

Zamiast skomplikowanych opisów technicznych proponuję zerknąć na załączone archiwalne zdjęcia – może rozpoznacie Państwo te miejsca podczas oglądania kolejnego odcinka „Detektywa Historii” z tytułem roboczym „Kanał Gliwicki. Zasilanie wodą z rzeki Drama”. W każdym razie zapraszam – tego nikt inny Wam nie pokaże.

Marian Jabłoński

3 KOMENTARZE

  1. Pracowałem ponad 3i pół roku przy remoncie śluzy Labędy i Dzierżno .Remont trwa już 4 lata i końca nie widać.Mamy XXI wiek,a Niemcy wybudowali w 4 lata.Chyba czas skończyć z firmami co nie potrafią dokładnie i w miarę szybko prowadzić prac remontowych na obiektach hydrotechnicznych. Liczy się tylko jak najtaniej zarobić kosztem innych.Skoro.kierownictwo budowy przymyka oczy na kradzieże,pijaństwo,pracę bezefektów,podwykonawców wykańczające nie płacąc za pracę. Mógłbym przytaczać wiele lecz nie zmieni to faktu że trawć ten system będzie nadal.

    • Niy chciouech tego som poruszac’, ale jak juz o tym mowa to powiym co mys’la po oglondniynciu np fotografii/filmu z wczes’niejszyj czyns’ci Detektywa. To co zrobiono jak idzie o beton i odniego odnowa to som chyba kpiny. Niywiym czi wogole uwzglyndniono jakos’c’ i rodzaj betonu itd. Za dosuownie kilka lat bydzie to gorzyj wyglondac’ jak jeszcze niydawno …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę zatwierdź swój komentarz!
Podaj swoje imię i nazwisko