Nadinsp. Szymczyk szefem polskich policjantów

89

Pochodzący z Gliwic, nadinspektor Jarosław Szymczyk, jak mówił o sobie w wywiadach “chłopak z Zatorza”, przyjął dziś z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusza Błaszczaka, nominację na stanowisko Komendanta Głównego Policji.

Przypomnijmy, wakat na tym stanowisku był wolny od lutego. Wcześniej urząd przez zaledwie 2 miesiące sprawował insp. Zbigniew Maj.

Dziś w Warszawie na konferencji prasowej w MSWiA Mariusz Błaszczak wypowiadał się o nowym szefie polskiej policji bardzo pochlebnie:

“Nadinsp. Szymczyk był najlepszym kandydatem. Cechuje go wysoki profesjonalizm i poczucie odpowiedzialności. Jego osoba jest gwarancją dobrego wykonania swoich obowiązków i przeprowadzenia potrzebnych zmian”

Podczas konferencji Szymczyk powiedział:

“istnieje potrzeba wielkiej ustawy modernizacyjnej. Zależy nam na tym, aby na ulicach pojawiło się jak najwięcej policjantów”.

Nadinsp. Szymczyk swoją policyjną karierę rozpoczął w II gliwickim komisariacie, piął się po kolejnych szczeblach, aby w lutym ubiegłego roku objąć stanowisko Komendanta wojewódzkiego w Katowicach. Teraz przyszedł kolejny awans i jeszcze większa odpowiedzialność. Polska policja to przeszło 100 tysięcy funkcjonariuszy i budżet 8,6 mld złotych. Przed nowym Komendantem Głównym Policji tylko w tym roku dwa trudne sprawdziany – szczyt NATO w Warszawie i Światowe Dni Młodzieży.

fot. nadinsp. Szymczyk podczas otwarcia III Komisariatu Policji w Gliwicach, luty 2016

r e k l a m a