Prof. Arkadiusz Mężyk nowym rektorem Politechniki Śląskim

66

W środę popołudniu poznaliśmy nazwisko nowego rektora Politechniki Śląskiej. Wyboru dokonało 179 elektorów (ze 180 uprawnionych do głosowania). O tytuł rektora na kadencję 2016-2020 ubiegało się dwóch kandydatów – prof. Adam Czornik (dziekan Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki) i prof. Arkadiusz Mężyk (dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego).

Prof. Czornika poparło 59 elektorów, z kolei na prof. Mężyka zagłosowała zdecydowana większość, bo aż 116 osób. 4 elektorów wstrzymało się od głosu, nie było głosów nieważnych. To oznacza, że we wrześniu na stanowisku prof. Andrzeja Karbownika zastąpi prof. Arkadiusz Mężyk. Prof. Karbownik pełnił tę funkcję dwie kadencje i według regulaminu Politechniki Śląskiej nie mógł się ubiegać o kolejną reelekcję.
Wprawdzie oficjalnie rządy prof. Mężyka rozpoczną się jesienią, niemniej już teraz musi wziąć się do pracy i do czwartku 21 kwietnia zaproponować z grona nauczycieli akademickich kandydatów na prorektorów. Nazwiska nowych prorektorów poznamy 27 kwietnia.
Prof. Arkadiusz Mężyk w czwartek 21 kwietnia będzie gościem programu „Studio prasowe”.
r e k l a m a