STUDIO PRASOWE: Karolina Jakoweńko, Włodzimierz Kac

3 KOMENTARZE

 1. Super ciekawo rozmowa. Osobis’cie raduja sie ze i ta geszichta naszego miasta i naszyj ziymi zaczyno byc’ dostympno dlo ludzi naszego miasta.
  Osobis’cie radowou bych sie keby powstauo cos’ w rodzaju „banku wiadomos’ci” o naszych Zydach i ich geszichcie i s’ladach i wspomniyniach po niych, uwzglyndniajonc cauki s’wiat (Israel, Argyntyna i wiele inkszych krajow i regionow). Niy kozdy wiy ze na s’lady tych ludzi z naszego miasta i okolic idzie natrefic’ niy ino we starych knigach ale i dzisiej na coukim s’wiecie. W Glywicach miyszkali niy ino tak znane persony jak np Troplowitz, sam miyszkali i skromni Zydzi, kerych losy i dzieje som tysz bardzo ciekawe.

  Pozdrowiom

  Irek Czaja

  ps

  Tak sie skuado ze jeszcze jedyn noblista jest zwionzany ze Glywicami – jest to Hans Adolf Krebs, kerego jedyn z rodzicow pochodzi ze Glywic, a i drugo strona rodzicielsko mo prawdopodobnie powionzania ze Glywicami.

 2. Prawdę mówiąc dobrze że możemy tak swobodnie rozmawiać o tym w gronie osób światłych. A jeszcze kilkadziesiąt lat temu, bo za Gomułki 1968, razem byśmy siedzieli za kratkami. Jak bardzo świat się zmienia to jest rzecz niepojęta. Zadam pytanie – czy może się zmienić znów na gorsze?
  =M=====================

 3. Panie Marianie, ciekawa dyskusja. Pyta Pan, czy możemy się zmienić na gorsze – moim zdaniem tak, właśnie to się dzieje, brutalny kapitalizm wchodzi i plądruje naszą gospodarkę, kapitał zagraniczny wchodzi i za bezcen nas przejmuje a potem stajemy się kolonią Europy, więc jest powoli coraz gorzej. Zdzisiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę zatwierdź swój komentarz!
Podaj swoje imię i nazwisko