Zapowiadana, już druga z rzędu, przeprowadzka nie może dojść do skutku, ponieważ obecny stan wyposażenia hali, w której miały być rozgrywane mecze GTK nie pozwala na pełnoprawne przeprowadzanie imprez sportowych.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie zamiesczonym na stronie klubu GTK:

Wpływ na tę decyzję mają trwające prace przy wyposażaniu hali Gliwice i brak możliwości precyzyjnego określenia terminu ich zakończenia.

Przypomnijmy, pierwotnie zakładano, że pierwszy mecz GTk rozegra u siebie, czyli właśnie na Hali Gliwice 3 grudnia, termin ten jednak został przesunięty. W miesiącu styczniu GTK zagra na parkiecie w łabędziu pięć spotkań. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

GTK wygrał przed świętami z Treflem Sopot. Do tej pory GTK w większości spotkań traciło mnóstwo punktów. W Sopocie gliwiczanie zagrali jednak solidnie w defensywie i zatrzymali rywala na 74 punktach. Gliwiczanie zdobyli 86 punktów. Bardzo dobrze grali także w ataku, gdzie przede wszystkim skutecznie trafiali zza łuku i to pozwoliło wygrać po raz trzeci w Polskiej Lidze Koszykówki. Ostatecznie Trefl przegrał 74:86 i to zespół Pawła Turkiewicza udał się do rodzinnych domów w dużo lepszych nastrojach.

r e k l a m a