LATO IMPERIUM : WYPRAWA DO KOLONII KORMORANÓW

7 KOMENTARZE

 1. Panie Marianie, po urlopie szukałem na stronie Pana programu ale widzę, że nie ma nowych odcinków tylko Lato imperium. Ciekawie Pan to prowadzi, z tym kapeluszem to Pan wygląda jak nasz gliwicki Cejrowski, hej! Bardzo pozytywnie!

 2. Super wyprawa, nic ino zuazdroszcza!

  Ciekawe porownanie do mojyj podobnyj wyprawy z przed 40 lot.
  Okolica prawie niy do poznania sie zmiynioua.

  Te okolice dzisiej to ciekawy teryn jeszcze dlo tzw „wykopek” z detektorym metali. Zresztom niy ino tam, ale np i wele jednego ze downych parkow we Laband je teryn kery sie super nadowo na „wykopki” = to tam kaj downyj jeszcze za niymieckich czasow znodli ludzie starodowne monety, ale to ino dlo richtik wtajemniczonych „detektywow historii'” je temat.

  W kozdym razie szpas miouech richtik oglondnonc’ teryny kaj sie za modzika lotauo:)

 3. Pokazujemy tereny wokół Gliwic do przejścia przez raczej „dziwaków”, miłośników prawdziwej nieskażonej przyrody, nie bojących się krzaków, cierni, robaków, wody brudnej i czystej, ale – wyposażonych w mocne nogi i nerwy, bo takie tereny kiedy się w nie wejdzie, czasami do płaczu bezsilności doprowadzają. To się nazywa hartowanie ducha, inni mówią o adrenalinie a jeszcze inni pukają się w czoło. W każdym razie zabawa jest przednia.
  =M======================

 4. … miodzik, Panie Marianie, miodzik 🙂 . Zdjęcia z drona fantastycznie uzupełniają Pański „marsz”. Nie utop się Pan tylko, bo kto następne programy „zrobi”. Powodzenia i o następne proszę.

  • A mie brakuje pomimo wszysko skoncyntrowania sie na geszichcie Glywic i okolicy 😉

   Czekom niycierpliwie na „konserwtywne” nowe odcinki „Detektywa historii”.

   Szczerze godajonc to i odcinki „Lata …” ze Panym Grzegorzym Kaminskim szuo by dalyj pociongnonc’ jako swojego rodzaju „konkuryncja” dlo odcinkow „Detektywa historii” albo jako ich czns’c’ kontynuacji. Tematy historyczne som wuas’ciwie ino za kozdym razym „liz’niynte” i powodujom u widza ino jeszcze wiynkszy ich guod.

   Abo …?

   ps

   Geszichta Glywic, Pyskowic, Toszka i wszyskich wiosek i naszych okolic to temat kery wydaje sie niywyczerpalnym …

 5. Bombowa wyprawa! Zmęczyłam się już podczas samego oglądania i mam zakwasy :)))
  Świetny zwłaszcza ten fragment materiału: dwaj ludzie z pontonem na torze (toż to już powoli klasyka gatunku, niczym parafraza tytułów filmów Romana Polańskiego „Dwaj ludzie z szafą” i Andrzeja Munka „Człowiek na torze”).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę zatwierdź swój komentarz!
Podaj swoje imię i nazwisko