Temat mało książkowy, ale na swoje usprawiedliwienie mam to, że można to kupić w księgarniach i że jest „to” z papieru. Czy podczas zabaw z dziećmi, które kolorują kolorowanki nie macie ochoty ich wyręczyć? Ja tak – i teraz pojawiło się rozwiązanie idealne – kolorowanki dla dorosłych – bez dodatkowych wyjaśnień i wypieków możemy robić to, co sprawia nam radość.

Kolorowanki dla dorosłych. Skąd wzięła się ta moda?

Pochodząca ze Szkocji Johanna Basford zajmowała się projektowaniem czarno-białych etykiet na wina i perfumy. Znajomi graficzki często mówili jej, że uwielbiają je kolorować. 5 lata temu pani Basford wydawnictwo Laurence King zaproponowało zrobienie kolorowanki dla dzieci, sprytna Szkotka zaproponowała wydawnictwu, że stworzy też coś ekstra dla dorosłych. Tym sposobem powstała książeczka “Tajemniczy ogród”, która do tej pory sprzedała się w nakładzie 2 mln egzemplarzy. W 2015 roku wśród 10 bestsellerów sklepu internetowego Amazon.com były aż 4 kolorowanki dla dorosłych.

Przetestuj nowe hobby i odpręż się!

Dobra wiadomość jest taka, że jeśli nie jesteśmy pewni tego, czy odnajdziemy w sobie dziecka i chcemy przetestować nasze nowe hobby, to możemy sobie wydrukować szablony z internetu. Takie kolorowanki można też dostać m.in. w Biblioforum.

Jeśli jednak chcemy mieć taką książeczkę do kolorowania to ceny zaczynają się od kilku złotych – za formaty tzw. kieszonkowe. Są zróżnicowane tematycznie – rośliny, zwierzęta, abstrakcja….art deco, moda – trudno je wszystkie wymienić. Do kompletu potrzebujemy kredek, najlepsze są takie ołówkowe, koszt od kilku do nawet kilkuset złotych. Nie zapomnijmy o strugaczce/temperówce (niepotrzebne omiń).

Więc chodź pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko i na wszystkie kolory tęczy!

Pozytywne strony kolorowania – można się wyciszyć, wyłączyć i odstresować! Ponoć ten ostatni aspekt został udowodniony naukowo przez amerykańskich naukowców (też potwierdzam, że działa!). Warto włączyć ulubioną muzykę i zabrać się do pracy. Niech Was jednak nie zwiedzie intuicja. W zależności od skomplikowania wzoru kolorowanie jednej strony może nam zająć nawet kilka-kilkanaście godzin! Ale na pewno będziecie zadowoleni z efektu końcowego.

 

r e k l a m a