Dołącz do zuchów!

199

Zakończyły się obozy Harcerskiej Akcji Letniej. Wyjazdy są zwieńczeniem całorocznej pracy gromad zuchowych i drużyn harcerskich Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej. Koniec wakacji to jednocześnie początek rekrutacji do nowych harcerskich drużyn. W wakacyjnych obozach harcerskich i kolonii zuchowej wzięło udział ponad 280 osób z Gliwic i powiatu gliwickiego.

Uczestnicy mieszkali pod namiotami na bazach harcerskich w województwie wielkopolskim. lubuskim, śląskim oraz kujawsko-pomorskim. Podczas wyjazdu harcerze zdobywali praktyczne umiejętności orientacji w terenie, były też zajęcia z pierwszej pomocy, wędrówki, wycieczki i spływ kajakowy – mówi Katarzyna Moskała, zastępca komendanta Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej.

Koniec wakacji dla harcerzy wcale nie oznacza końca aktywności. Wręcz przeciwnie – we wrześniu ruszają akcje naborowe do drużyn oraz gromad działających na terenie powiatu gliwickiego. Lista jednostek oraz podstawowych informacji dotyczących zbiórek znajduje się na stronie gliwice.zhp.pl w zakładce „Struktura”.

r e k l a m a