W piątek, 1 września na placu Krakowskim odbędzie się koncert na pożegnanie lata. Przed gliwicką publicznością wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej – Krzysztof Zalewski z zespołem, formacja LemON i Kombii z Grzegorzem Skawińskim i Waldemarem Tkaczykiem na czele.

Koncert Kombii w Gliwicach

Główną atrakcją wieczoru będzie koncert zespołu Kombii. Zespół  to niekwestionowana legenda muzyki rockowej i elektronicznej, który na polskiej scenie muzycznej króluje niepodzielnie od blisko trzech dekad. Grzegorz Skawiński i spółka na scenie zaprezentują materiał z najnowszej płyty , ale z pewnością nie zabraknie także sprawdzonych szlagierów – takich jak chociażby „Nasze Rendez Vous” , „Przytul mnie” , „Linia Życia”.

Koncert Krzysztofa Zalewskiego w Gliwicach

Oprócz zespołu Kombii na Placu Krakowskim wystąpia także inne gwiazdy.  O godz. 18.00 wystąpi Krzysztof Zalewski, muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Obdarzony mocnym, charyzmatycznym głosem, ma na koncie trzy solowe albumy i współpracę z takimi muzykami jak Tomasz Organek, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska, Hey czy Męskie Granie Orkiestra. Na koncertach łączy rockową energię ze stylistyką pop, odważnie mieszając muzyczne style.

Koncert zespołu LemON w Gliwicach

LemON to pop-rockowy zespół muzyczny, który wydał cztery świetnie przyjęte płyty. W utworach LemONa słychać również inspiracje łemkowskie – wszystko za sprawą Igora Herbuta, lidera i wokalisty zespołu, stuprocentowego Łemka. Muzyk swój niezwykły warsztat zdobywał śpiewając w cerkiewnych chórach. Zespół współtworzą także znakomici instrumentaliści: Tomasz Waldowski, Piotr Rubik, Piotr Walicki i Piotr Kołacz . Wstęp na imprezę jest wolny.

Pożegnanie wakacji na Placu Krakowskim. Program imprezy:

18:00 Krzysztof Zalewski

19:45 zespół LemON

21:10 zespół Kombii

r e k l a m a