„Nie czuję się strażakiem, a trenerem, który ma spełnić swoje zadanie”- Waldemar Fornalik nowym trenerem Piasta Gliwice

W fotelu Wdowczyka zasiądzie były selekcjoner reprezentacji Polski, Waldemar Fornalik. [FOTO, VIDEO]

351

Kolejne trzęsienie ziemi na stadionie przy Okrzei. Dariusz Wdowczyk, trener Piasta od marca tego roku, rozstał się we wtorek, 19 wrzesnia, z zespołem. W fotelu Wdowczyka zasiądzie były selekcjoner reprezentacji Polski, Waldemar Fornalik, który ostatnie 3 lata prowadził Ruch Chorzów. Rozstał się z niebieskimi wiosną tego roku. Obecny sezon nie jest dla gliwickiego zespołu nazbyt udany. W dziewięciu kolejkach drużyna zdobyła zaledwie osiem punktów (dwie wygrane, trzy remisy) i zajmuje 14. miejsce w tabeli ekstraklasy.

Wiadomości Gliwice 20 września:

Podczas oficjalnej konferencji prasowej, 20 września, zaprezentowano nowego trenera i cele, którym musi sprostać. (fot. Daniel Dmitriew/ piast-gliwice.eu).

– Sytuacja w ostatnich dniach przybrała dość dynamiczny charakter. Zdecydowaliśmy się na zmianę szkoleniowca. Od dzisiaj funkcję pierwszego trenera objął Waldemar Fornalik – powiedział podczas konferencji prasowej Paweł Żel, prezes zarządu – Myślimy o tej współpracy długofalowo, wiążemy z nią spore nadzieje, nie tylko jeśli chodzi o poprawę gry, ale również o indywidualny i drużynowy rozwój całego klubu.

Umowę z Fornalikiem podpisano na dwa lata, obowiązuje do 30 czerwca 2019 roku, z opcją przedłużenia na trzeci sezon. Nowy szkoleniowiec Piasta był selekcjonerem kadry narodowej w latach 2012-2013. Wcześniej pracował m.in. w takich klubach jak: Widzew Łódź, Polonia Warszawa, Odra Wodzisław, Amica Wronki oraz Polonia Bytom.

– Jest trochę czasu, aby normalnie pracować. Na pewno jest potrzeba już i teraz zdobywać punkty, ale nie czuję się strażakiem, a trenerem, który ma spełnić swoje zadanie – powiedział Waldemar Fornalik, trener piasta gliwice.

Niebiesko-czerwoni już po pierwszym treningu z nowym szkoleniowcem (fot. Daniel Dmitriew/ piast-gliwice.eu):

Konferencja prasowa Piasta Gliwice 20 września – Waldemar Fornalik nowy trenerem:

r e k l a m a