To będzie największa i najnowocześniejsza hala rozrywkowa w naszym kraju. Prawie 66 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, dwie duże sale – jedna główna i treningowa, w której również będą mogły odbywać się koncerty, pomieszczą w sumie 17 178 osób. 34 loże VIP, a do tego parkingi dla 774 samochodów.

>> Zobacz co było przed Halą Gliwice! <<

Równie imponująco przedstawia się pierwszy dzień otwarty hali Gliwice – stawiło się prawie 700 osób. Zwiedzanie odbywało się w 35-osobowych grupach, które były wpuszczane na obiekt w odstępach 30-minutowych. Oprowadzali i opowiadali o obiekcie przedstawiciele firmy Mirbud, która odpowiedzialna była za budowę oraz pracowniki gliwickich wodociągów (PWiK), który jest menadżerów tej inwestycji. Zagadki i ciekawostki dotyczące wykonania, akustyki i przede wszystkim możliwości obiektu będzie też można poznać w poniedziałek, 25 września podczas kolejnego dnia otwartego (obowiązywały zapisy). Wejście do obiektu znajduje się od ulicy Akademickiej 50 (naprzeciwko lodowiska Tafla).

Dzień otwarty Hali Gliwice (23 września):

Poprzedni dzień otwarty zorganizowano pod koniec maja dwa lata temu. Wówczas budowa wchodziła w decydującą fazę a na obiekcie można było spotkać dużo ekip budowlanych.

Dzień otwarty Hali Gliwice – maj 2015:

Dodatkowy termin na zwiedzanie Hali Gliwice. Zapisy od 26 września!

Ponieważ zainteresowanie zwiedzaniem największej inwestycji w Gliwicach ostatnich lat, Hali Widowiskowo-Sportowej Gliwice, przerosło wszelkie oczekiwania, przypomnijmy, zapisy zaczęły i zakończyły się w tym samym dniu na początku września, teraz pojawił się dodatkowy termin – 2 października. Podobnie jak 23 i 25 września zwiedzanie obiektu przy Akademickiej odbędzie się w 35-osobowych grupach, które będą wpuszczane co 20 minut w godz. od 10:00 do 17:00. Zapisy na stronie www.dzienotwarty.gliwice.eu.

Wiadomości Gliwice 21 września:

Zobacz Halę Gliwice z góry!

Dzień otwarty Hali Gliwice – zapisy od 26 września

Aby wziąć udział w dniu Otwartym należy zarejestrować się poprzez formularz elektroniczny dostępny na stronie www.hala.gliwice.eu lub wypełnić formularz papierowy dostępny w Biurze Obsługi Interesantów na parterze Urzędu Miejskiego w Gliwicach przy ul. Zwycięstwa 21. Zapisy rozpoczną się 26 września o godz. 8.00 i zakończą 28 września o godz. 17.00 lub po wyczerpaniu wolnych miejsc.

Zapraszamy na podróż w czasie z Marianem Jabłońskim:

r e k l a m a