Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: „Inteligentny i zrównoważony transport – inwestycja dla Europy”. Zwieńczeniem będzie piątkowa akcja – Międzynarodowy Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji 22 września przez godzinę będziemy mogli pojeździć rowerem miejskim za darmo. Przypomnijmy, standardowo bezpłatne wypożyczenie trwa kwadrans. Przed piątkową przejażdżką przypominamy o obowiązkowej rejestracji na stronie gliwickirower.pl. Preferencyjny cennik będzie obowiązywał przez całą dobę od północy z czwartku na piątek do 23:59 w piątek. 

Rower miejski w Gliwicach działa od 28 marca 2017 roku:

System wypożyczalni jednośladów w naszym mieście działa od końca marca. Rowerzyści miejscy mają do dyspozycji 10 stacji i 100 rowerów. Na koncie Gliwice mamy już ponad 51 tysięcy wypożyczeń i ponad 6 tysięcy użytkowników. Z Gliwickiego Roweru Miejskiego mogą korzystać też inni użytkownicy Nextbike.

– Z naszych obserwacji wynika, że rowery są często wykorzystywane jako element transportu intermodalnego, czyli łączenia kilku środków transportu. Najpopularniejszą trasą w Gliwicach jest ta miedzy Dworcem a ulicą Akademicką i z powrotem – mówi Marek Pogorzelski, Nextbike Polska – To pokazuje, że użytkownicy chętnie łączą przejażdżkę rowerem z przejazdem koleją i kolejnym wypożyczeniem w Katowicach lub Tychach, Pszczynie czy innym mieście. Przypomnę, że w systemach Nextbike można to zrobić bez dodatkowej rejestracji.

Europejski tydzień zrównoważonego transportu 2017 – od 16 do 22 września

Gliwicki samorząd z okazji Dnia bez samochodu zaprasza do udziału w barwnym ekologicznym happeningu. Korowód wystartuje w piątek, o gdz. 12:00 z Rynku. Przejdzie ul. Zwycięstwa do placu Piastów, a następnie ul. Dworcową z powrotem na starówkę.

Wiadomości Gliwice 20 września:

r e k l a m a