W sobotę, 30 września o godz. 12:00 rozpocznie się niecodzienne spotkanie z ulubieńcami najmłodszych. Poznamy Żabę, która miała świnkę i dowiemy się, dlaczego smoki nie latają. Zatańczymy wspólny taniec przyjaciół i będziemy fantastycznie się bawić przy kuglarskich popisach.

„Lufcik na korbkę” opiera swoje produkcje na motywach śląskich legend, wplatając w nie motywy znane z tradycyjnych bajek i popkultury. Dodajmy do tego mnogość środków teatralnych, porywającą muzykę, interakcję, a otrzymamy niebanalną propozycję teatralną. Spektakl ma także wartość dydaktyczną.

Po spotkaniu teatralnym, ok. godz. 13:00 przygotowano warsztaty „Otwarty parkiet” z instruktorką, tancerką, aktorką kolektywu „Lufcik na Korbkę”, która swe zawodowe szlify zdobywała m.in. u Agustina Egurroli.

– Wariacje, pląsy i swawole! Taniec i zabawa pozwolą dziecku otworzyć świat wyobraźni, przezwyciężyć strach związany z występowaniem oraz zdobyć dodatkowe umiejętności. Dorośli także mogą gibać się, tańczyć oraz wspólnie zaaranżować sceniczne układy. Być może stworzymy spontaniczną mini dyskotekę, wszak wszyscy lubią tańczyć (choćby wewnętrznie!) – zachęcają i zapraszają do udziału w sobotnim wydarzeniu członkowie kolektywu „Lufcik na korbkę”.

r e k l a m a