W Gliwicach ponownie będzie można zobaczyć operetkę. Będzie to barwna i roztańczona „Wiedeńska krew” Johanna Straussa w wykonaniu Teatru Muzycznego Arte Creatura mającego w swym repertuarze takie przeboje operetkowe, jak: „Księżniczka czardasza”, „Kraina uśmiechu” czy „Orfeusz w piekle”. Melomanów zapraszamy 22 października do gliwickiego Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko (ul. Pszczyńska 85) na godz. 18:00. Bilety dostępne są on-line na www.artecreatura.art.pl oraz w kasie CKS Mrowisko

„Wiedeńska krew” Johanna Straussa jest jedną z czterech (obok „Zemsty nietoperza”, „Barona cygańskiego” i „Nocy w Wenecji”) najbardziej znanych operetek kompozytora, które niezmiennie utrzymują się w czołówce światowego repertuaru. Na scenie w rytm walca pulsuje gorąca wiedeńska krew, rozbrzmiewają wspaniałe głosy i cudowna muzyka, zachwycają piękne kostiumy i barwna scenografia.

Fabuła „Wiedeńskiej krwi” jest ponadczasowa, bo osnuta wokół miłosnych perypetii głównych bohaterów, którzy kochają, zdradzają i na powrót wracają do siebie. Całość opowiedziana jest jednak niezwykle lekko i frywolnie – z wiedeńską klasą i polotem. Libretto przedstawia historię hrabiego Zedlau, którego żona poczuwszy niedługo po ślubie „wiedeńską krew”, opuszcza młodego i naiwnego małżonka. Młodzi zostali zresztą do małżeństwa zmuszeni przez rodziców. Hrabia nie cierpi jednak zbyt długo i zmienia się w pierwszorzędnego uwodziciela i casanovę, o którego względy walczą dwie piękne kobiety: temperamentna tancerką i sama hrabina, która wraca do domu i postanawia odbić niewiernego męża. Hrabia tymczasem umawia się z kolejną młodą damą – uroczą modystką. Jak to bywa w operetkach małżonkowie, a także dwie inne pary, biorą udział w komedii pomyłek i nieporozumień, aby w finale odnaleźć upragnioną miłość.

W spektaklu występują artyści Teatru Muzycznego Arte Creatura m.in.: Jarosław Wewióra, Natalia Piechowiak, Ewelina Sobczyk / Anna Ciereszko, Chaoran Zuo, Magdalena Czarnecka, Adam Żaak, Agnieszka Styblińska, Grażyna Bieniek-Żaak, Piotr Rybak, Kuba Bergel oraz niezapomniany Marceli Pałczyński – wieloletni solista Państwowej Operetki Śląskiej, a następnie Teatru Muzycznego w Gliwicach i Gliwickiego Teatru Muzycznego.

Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Marka Kudry.

r e k l a m a