Wydział kryminalny III komisariatu prowadzi postępowanie w sprawie przestępstwa, do jakiego doszło 21 września w jednym z gliwickich salonów kosmetycznych przy ul. Barlickiego. Śledczy dążą do ustalenia tożsamości widocznego na zdjęciach nieznanego mężczyzny.

Kradzież w salonie kosmetycznym na ul. Barlickiego (fot. KMP Gliwice):

Policjanci przeprowadzili dochodzenie w sprawie, jednak nie zdołano ustalić tożsamości mężczyzny. Nieznany mężczyzna jest podejrzany o kradzież z zaplecza salonu gotówki w wysokości 600 zł. Do przestępstwa doszło o godz. 19.25. Monitoring zarejestrował mężczyznę w zastrzeżonej części placówki.

Jak piszą na swojej stronie mundurowi, ta sprawa może być przestrogą dla innych pracowników salonów, sklepów czy biur. Sprawca wykorzystał moment nieuwagi personelu i przez nikogo niezauważony dostał się na zaplecze.

– Apelujemy o wprowadzenie w placówkach rozwiązań technicznych, nawyków czy procedur odpowiedniej dbałości o swoje mienie. Jak widać na załączonym filmie, mężczyzna z całą pewnością nie wzbudzał podejrzeń swoim wyglądem. Tak zazwyczaj działają złodzieje: są niepozorni, niczym się nie wyróżniają.

Dochodzenie prowadzi sierż. szt. Michał Wolański, tel.: 32 239 0343, mail: michal.wolań[email protected]

Wiadomości Gliwice 6 października:

r e k l a m a