Radiostacja zzielenieje z… ?

Nasze miasto włącza się w obchody Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego, wspierając ogólnopolską kampanię społeczną #17milionów.

Po zmroku Radiostacja rozbłyśnie na zielono. Dlaczego własnie 17 milionów? tyle dzieci według statystyk na całym świecie cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce. To prawie połowa ogólnej liczby mieszkańców Polski.

Organizatorzy kampanii #17milionów chcą zwrócić naszą uwagę na codzienne problemy osób z MPD i przypomnieć, że są one pełnoprawnymi członkami społeczeństwa.

– To jedna z najczęściej występujących niepełnosprawności fizycznych wśród dzieci, z którą boryka się również młodzież i osoby dorosłe. Celem kampanii #17milionów jest zwrócenie uwagi, że w przestrzeni publicznej marginalizuje się potrzeby osób z MPD, a mówienie o ich problemach wciąż bywa tematem tabu.

Akcja potrwa do końca miesiąca, lecz jej najważniejsze wydarzenia zaplanowano na 6 października. To właśnie dziś cała Polska zaświeci na zielono. Pomysłodawcą i organizatorem ogólnopolskiej kampanii jest łódzka Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”, która od wielu lat zajmuje się specjalistyczną terapią dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.