Radiostacja zzielenieje z… ?

Nasze miasto włącza się w obchody Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego, wspierając ogólnopolską kampanię społeczną #17milionów.

126

Po zmroku Radiostacja rozbłyśnie na zielono. Dlaczego własnie 17 milionów? tyle dzieci według statystyk na całym świecie cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce. To prawie połowa ogólnej liczby mieszkańców Polski.

Organizatorzy kampanii #17milionów chcą zwrócić naszą uwagę na codzienne problemy osób z MPD i przypomnieć, że są one pełnoprawnymi członkami społeczeństwa.

– To jedna z najczęściej występujących niepełnosprawności fizycznych wśród dzieci, z którą boryka się również młodzież i osoby dorosłe. Celem kampanii #17milionów jest zwrócenie uwagi, że w przestrzeni publicznej marginalizuje się potrzeby osób z MPD, a mówienie o ich problemach wciąż bywa tematem tabu.

Akcja potrwa do końca miesiąca, lecz jej najważniejsze wydarzenia zaplanowano na 6 października. To właśnie dziś cała Polska zaświeci na zielono. Pomysłodawcą i organizatorem ogólnopolskiej kampanii jest łódzka Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”, która od wielu lat zajmuje się specjalistyczną terapią dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.

r e k l a m a