Nocny pościg ulicami Gliwic. Zobacz zdjęcia z zatrzymania!

Do akcji rodem z filmów akcji doszło niedawno w naszym mieście. Wszystko zaczęło się od niezatrzymania się na skrzyżowaniu świetlnym.

367

W nocy 7 października pewien kierowca nie zatrzymał się na światłach. Wykroczenie zauważył patrol policji, który od razu podjął próbę zatrzymania samochodu marki BMW. Kierowca za nic miał sobie sygnały od policjantów, aby się zatrzymać, wręcz przeciwnie, przyśpieszył. Rozpoczął się pościg ulicami miasta, którego finał ma miejsce w areszcie. Jeden z patroli zatrzymał 31-letniego gliwiczanina w rejonie ul. Kozielskiej. Rozpoczęto rutynowe czynności śledcze, których efektem było znalezienie w mieszkaniu zatrzymanego ponad 10 kg marihuany.

Mężczyzna był agresywny w stosunku do funkcjonariuszy, a podczas badań, przed osadzeniem w policyjnym areszcie, zaatakował pielęgniarkę – relacjonują policjanci.

Podejrzany usłyszał zarzuty popełnienia wykroczeń drogowych i przestępstw: ucieczki przed policją, posiadania dużej ilości narkotyków i naruszenia nietykalności personelu medycznego szpitala. Prokurator złożył już do sądu wniosek o zastosowanie, do czasu zakończenia postępowania, środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Zdjęcia z zatrzymania 31-latka (fot. KMP Gliwice):

Wiadomości Gliwice 11 października:

r e k l a m a