Premiera teatralna „w atmosferze trochę stypy, a trochę wesela”

„Lekcja tańca w Zakładzie Weselno-Pogrzebowym Pana Bamby” czeska komedia z songami według Bohumila Hrabala i Jarosława Haška.

83

Surrealistyczna biesiada teatralna z ducha Bohumila Hrabala i Jarosława Haška. Aktorzy Teatru Modrzejewskiej w Legnicy oraz Teatru Miejskiego w Gliwicach (spektakl jest koprodukcją obu teatrów) zapraszają na psychodeliczny wieczór „w atmosferze trochę stypy, a trochę wesela”, który zamienia się w święto prawdziwej poezji i humoru.
Wszystko to z piosenkami i muzyką grającej na żywo kapeli kierowanej przez Łukasza Matuszyka. Spektakl na premierze w Legnicy (16 września 2017 r.) został znakomicie przyjęty, a wszyscy zgodnie chwalili znakomite kreacje aktorskie i niezwykle oryginalne interpretacje piosenek.

Tajemniczy Pan Bamba – smakosz urody życia i sprytny biznesmen (w tej roli zaskakująca Joanna Gonschorek) organizuje w swoim Zakładzie Weselno-Pogrzebowym wieczór agitacyjny Partii Umiarkowanego Postępu w Granicach Prawa. Wiec partyjny szybko przeradza się w groteskową imprezę, podczas której bohaterowie, jakby w przeczuciu nadchodzącego końca, odkrywają swoje mroczne obsesje, pospiesznie nawiązują niespodziewane romanse, oddają się zabawie. Pełne humoru, choć podszyte melancholią, opowieści zaczerpnięte z opowiadań Bohumila Hrabala i Jaroslava Haška puentowane są błyskotliwymi songami autorstwa Michała Chludzińskiego.

W spektaklu występują aktorzy z legnickiego i gliwickiego zespołu artystycznego.

Czwartek 19 PAŹ / godz. 11.00 / godz. 19:00 – PREMIERA STUDENCKA, Duża Scena
Piątek 20 PAŹ / godz. 11.00 i 19:00 / Duża Scena

r e k l a m a