Zdrowo i eko, a do tego przyjemnie, bo w gronie znajomych, obecnych i przyszłych. Kolejna edycja „Targu na Zielonym” w hali BLCRK

Targ Na Zielonym istnieje od czerwca 2016r. Jest inicjatywą oddolną czterech kobiet – żon i matek – aktywistek, które postanowiły przybliżyć lokalną i zdrową żywność mieszkańcom Gliwic. W sobotę, 14 października w godz. 9:00 -12:00 szansa na zrobienie "ekozakupów".

284

Jak sama nazwa wskazuje, Targ jest przede wszystkim przestrzenią wymiany handlowej. Skupia się wokół żywności naturalnej, często ekologicznej lub wytwarzanej metodami tradycyjnymi, lokalnej, sezonowej a przede wszystkim smacznej. Można tutaj kupić ekologiczne warzywa i pieczywo, tradycyjne wędliny oraz nabiał krowi czy kozi (w sezonie również owczy), zdrowe oleje bio i konwencjonalne, domowe przetwory, miody, zdrowe słodkości, soki tłoczone. Ostatnio do asortymentu dołączyły bakalie oraz ekologiczne, polskie kosmetyki, których nie da się kupić w drogeriach.

Na najbliższym Targu będzie podwójnie zielono, bo poza warzywami, zagoszczą u nas piękne rośliny doniczkowe, dobroczynne dla ciała i ducha – zachęca do udziału Magda glensk, fundacja na zielonym.

Zobacz zdjęcia z poprzednich edycji Targu na Zielonym (fot. Fundacja na Zielonym):

Targ na Zielonym to jednak nie tylko zakupy!

To również, a może przede wszystkim, miejsce spotkań i integracji gliwiczan. Przy przepysznej kawie i strawie (serwowanych przez lokalnych specjalistów) można naprawdę miło spędzić czas całą rodziną. Ze szczególną radością witane są dzieci, dla których w sezonie wiosenno – letnim organizowane są warsztaty i tematyczne zajęcia związane ze zdrowym stylem życia i ekologią.

Udało nam się stworzyć miejsce, w którym można się zatrzymać, porozmawiać z bliższymi lub dalszymi znajomymi, a także zawrzeć nowe znajomości. Cieszą nas te relacje międzyludzkie, które się tam tworzą i rozwijają. – dodaje magda glensk.

Targ Na Zielonym

Gdzie? – Hala BLCRK, ul. Dubois 22
Kiedy? 14 i 28 października, 4 i 8 listopada, 2 i 16 grudnia, w godz. 9:00-12:00

r e k l a m a