Deszcz ich nie przestraszył. Ponad tysiąc biegaczy na trasie IV Półmaratonu Gliwickiego

Niedzielne przedpołudnie w Gliwicach należało do biegaczy, którym niestraszny był deszcz i niska temperatura. Na starcie czwartej edycji Półmaratonu Gliwickiego stanęło ponad tysiąc zawodników i zawodniczek.

Trasę o długości ponad 21 kilometrów poprowadzono przez centrum miasta, kierowcy musieli się liczyć z chwilowymi utrudnieniami, ale to nic w porównaniu ze strugami deszczu, z którymi musieli się borykać biegacze. Najszybciej na mecie z czasem 01:11:26.50 zameldował się zawodnik LKB Rudnik, Mykhaylo Iveruk, tuż za nim przybiegł Marcin Ciepłak z Rybnika, podium zamknął wśród panów Adam Jamiński z Tychów z czasem 01:12:24.65. Wśród pań najszybsza była Ewa Kucharska z CA Aktywni z Pszczyny (01:23:35), druga z pań Agnieszka Kuzyk, zawodniczka WKB Meta Lubliniec, była o ponad 2 minuty wolniejsza, na ostatnim szczeblu podium stanęła Aneta Szecówka z Biskupic, przebiegnięcie 21 kilometrów zajęło jej 1:25:40. Ostatni zawodnik stracił do zwycięzcy ponad 2 godziny, jednak nie o cyfry tu chodziło, a przyjemność z aktywności i spotkania ciekawych ludzi.

Półmaraton to nie wszystko. Dzień wcześniej, w sobotę odbył się bieg dla dzieci, a w niedzielę prawie pół tysiąca osób zmierzyło się z “gliwicką dychą”, z kijkami ten sam dystans pokonała setka śmiałków.