„Ekscesy Senioralne” na Scenie FORUM to impreza będąca połączeniem koncertu, wystawy, wywiadów i prezentacji. Pretekstem są przypadające w październiku i listopadzie ogólnopolskie, europejskie i światowe Dni Seniora.

– Zrywamy ze stereotypem społecznego postrzegania seniorów. Przedstawiamy ludzi aktywnych, niezwykłych, a także ich osiągnięcia – nie tylko artystyczne. Ludzi realizujących swoje pasje, działających na rzecz społeczności lokalnej oraz tworzących kluby seniora na osiedlach – mówią przedstawiciele pomysłodawców imprezy: Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Centrum Inicjatyw Społecznych.

Podczas „Ekscesów Senioralnych” (w godz. 16:00 – 19:00) będzie można zobaczyć wystawę prac seniorów, a także filmy: o aktywnych seniorach na świecie oraz seniorach działających w Grupie Teatralnej Seniorów („Aktorzy życia”). Będzie można również porozmawiać z kilkoma aktywnymi seniorami z Gliwic, w tym laureatami konkursu „Seniorzy w działaniu”.

Seniorzy pojawią się również na scenie. Wystąpią: zespół Młodzi Duchem, kluby seniora z Ostropy,  Zatorza i Wilczego Gardła oraz chóry Weterani i Sami Swoi Solidarni.

r e k l a m a