W trakcie wydarzenia można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach wokalnych, które w piątek i sobotę rozpoczynają się o godz. 14:00 i potrwają do 15:00.
Wydarzenie w piątek i sobotę rozpoczyna się o godzinie 16:00, a odbywa się w ”Mrowisku” przy ul. Pszczyńskiej.

Wiadomości Gliwice 25 października:

Występy początkujących wokalistów uświetnią profesjonalni muzycy – w piątek o 18:00 wystąpi Maciej Pawlak, artysta kochający śpiew, oraz Mariko Zebzda Jukimura, koncertująca w całym kraju, dla której scena to drugi dom, a śpiew to jej drugie imię.
W sobotę o 18:00 wystąpi Sylwester-Targosz Szalonek – tenor znany z polskich i światowych scen, mający szeroki repertuar muzyki klasycznej, wszechstronnie uzdolniony i pełen dobrej energii, a także zespół Chwila Nieuwagi, który zdobywa serca młodych widzów. Z zupełnie innym repertuarem zaprezentuje się Kamil Roch Karolczuk, tenor znany z polskich i zagranicznych scen, oraz wspólnie z nim – Naira Ayvazyan – solistka, której nie trzeba przedstawiać, a jej kalendarz koncertowy zapełniony jest na 1,5 roku do przodu.
Cała akcja to świetna okazja do poznania młodych artystów, którzy w niedalekiej przyszłości mają szansę stać się znanymi gwiazdami. Kilka lat temu, na deskach festiwalowej sceny występował Dawid Podsiadło – kiedyś szerzej nieznany chłopak, który wraz z zespołem próbował swoich sił.

Teraz – artysta znany z radiowych programów, billboardów i telewizyjnych reklam, z wysokimi notowaniami na listach przebojów. Kilka edycji wstecz festiwal wygrała Sylwia Lipka – na tamte czasy dziewczyna znana głównie w lokalnym środowisku, i średniej grupie internetowych widzów. Teraz to artystka mająca dziesiątki tysięcy fanów w całym kraju, a jej utwory podbijają serca słuchaczy w każdym wieku.

Właśnie dla takich osób warto organizować nasz festiwal – kto wie, może wśród tegorocznych uczestników będzie ktoś, kogo za kilka miesięcy zobaczymy jako telewizyjną osobowość?

Patronat medialny nad wydarzeniem kolejny rok z rzędu sprawuje Telewizja Imperium.

r e k l a m a