Gliwice 07.09.2017 Ekstraklasa . Pilka Nozna . Piast Gliwice Sesja Fot. Irek Dorozanski / Newspix.pl

Zastąpił na stanowisku zaledwie po 8 miesiącach pracy Łukasza Piworowicza.  – Głównym powodem mojej decyzji o przyjęciu propozycji Piasta jest to, że wierzę w zespół – powiedział Bednarz, były reprezentant Polski, obrońca, piłkarz między innymi Ruchu Chorzów, Legii Warszawa i Pogoni Szczecin. To w klubie z północy zakończył karierę piłkarską. Później rozpoczął pracę w Legii Warszawa, gdzie pełnił funkcję rzecznika prasowego. Następnie przez pół roku był dyrektorem sportowym stołecznego klubu. Później, już w Wiśle Kraków piastował urząd dyrektora sportowego, i awansował najpierw na stanowisko wiceprezesa zarządu Klubu do spraw sportowych a później na prezesa Wisły Kraków. 2,5 roku był prokurentem w Ruchu Chorzów, skąd przeniósł się do spółki Ekstraklasa, gdzie sprawował funkcję członka zarządu.

Teraz przyszedł czas na wyprowadzenie z „dołka” gliwicką drużynę, która znajduje się na przedostatnim miejscu tabeli ekstraklasy. Jak mówi nowy dyrektor – Piast to drużyna, która już pokazała, że może osiągać dobre wyniki a do tego za sterem stoi dobry kapitan – Waldemar Fornalik – to jak ocenia Bednarz ciekawa kombinacja dla dyrektora sportowego. Jednak są pewne rzeczy, m.in. baza szkoleniowa, które należy poprawić – dodaje w wywiadzie udzielonym Piast TV.

Przed nowym dyrektorem sportowym nie lada wyzwanie wicemistrz Polski z sezonu 2015/2016 znajduje się na przedostatnim miejscu w tabeli Ekstraklasy. W 13. kolejce Lotto Ekstraklasy Piast zremisował na wyjeździe z Zagłębiem Lublin 2:2. Tym samym do Gliwic piłkarze przywieźli jeden punkt.

– Upór i determinacja pomogły nam zdobyć ten punkt – stwierdził Waldemar Fornalik, trener niebiesko-czerwonych.

Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli w 21 minucie Papadopulos oraz już w doliczonym czasie gry Valencia. Jak zauważył komentator Eurosportu, były bramkarz reprezentacji Polski, Radosław Majdan, remis był zasłużony. Obecnie Piast zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, zespół KGHM Zagłębie Lublin – trzecie. Kolejne spotkanie piastunki rozegrają u siebie z jedenastą Wisłą Płock. Początek meczu na stadionie przy Okrzei w sobotę, 27 października, o godz. 15:30.

r e k l a m a