Parking przy cmenatrzu Lipowym będzie otwarty, ale tylko na 1 listopada

Prace przy budowie parkingu przy cmentarzu Lipowym koło stadionu przy ul. Okrzei dobiegają końca. Jednak nowy plac postojowy zostanie oficjalnie udostępniony mieszkańcom pod koniec roku.

165

Jak informuje na stronie internetowej gliwicki magistrat w związku z dniem Wszystkich Świętych wykonawca robi wszystko, aby w tym czasie udostępnić obiekt osobom odwiedzającym groby bliskich na Cmentarzu Lipowym.

>> Bezpłatna komunikacja miejska 1 listopada <<

Ta z pozoru prosta inwestycja, borykała się z licznymi problemami i przez 6 lat nie mogła doczekać się realizacji ze względu na brak chętnych. Kiedy wreszcie w toku przetargu wyłoniono wykonawcę, kilka miesięcy później miasto musiało wypowiedzieć umowę ze względu na nieuczciwe praktyki cenowe. Zmiana wykonawcy i konieczność przeprowadzenia kolejnych przetargów wymusiły przesunięcie realizacji o kolejne dwa lata. Prace przygotowawcze rozpoczęły się w okresie wakacyjnym. Parking dla kibiców i mieszkańców pomieści niemal 100 pojazdów. Będzie przeznaczony dla 15 autokarów, 79 samochodów osobowych i 3 pojazdów dla osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji realizowanej na terenach po dawnych ogródkach działkowych to milion 400 tysięcy złotych.

r e k l a m a