Relacja z sesji historycznej w Świbiu w Wiadomościach Telewizji Imperium:

3 KOMENTARZE

 1. Na razie proszę obejrzeć kilkanaście zdjęć z sesji historycznej w Świbiu, pełna relacja filmowa niebawem.
  Cała impreza trwała ponad 4 godziny, ale to co Grzegorz Kamiński zrobił w tym czasie w małym Świbiu k. Wielowsi pretenduje do miana śląskiego wydarzenia roku. Ogromnie żałuję że taka impreza nie odbywa się w Gliwicach, było miło, rodzinnie i nadzwyczaj sprawnie organizacyjnie.
  Mnóstwo dzieci i młodzieży – roześmianej, wesołej i uśmiechającej się do siebie. Nawet kilkadziesiąt 3-4 letnich maluchów z przedszkola zawitało tu, posłuchać jak „pan gra na trąbce”. Były ciastka, rozmaite pyszne zakąseczki robione własnoręcznie przez panie nauczycielki ( najlepsze były takie małe niby-pierożki nadziewane zasmażaną kapustą). Strażacka Grupa Rekonstrukcyjna pokaząła na żywo jak dawniej gaszono sikawką pożar, a występy taneczne dzieciaków to prawdziwa uczta dla ich kochających rodziców, dziadków i niezwykle rodzicielskich nauczycielek. Po prostu czekajcie na naszą relację.
  =M=============

 2. „Ojciec strazakow” bou glywickim burmistrzym …

  Piynkny temat i piykno akcja. Tym bardziyj godne to pochwauy ze ojcym strazakow we coukym S’lonsku bou jedyn z glywickich burmistrzow – on to tysz zakuadou (1869) we samych Glywicach przeca ochotniczo straz. We roku 1889 zreorganizowou juz dalyj naszo glywicko fojerwera (straz pozarno).
  Od 1920 wydowany je medal honorujoncy niy ino tych kerym je prziznowany ale i honorujoncy i spominajoncy tego (przez jakis’ czas) obywatela i jednego z burmistrzow Glywic.
  Ostatnie lata medal tyn je wybijany ze napisami po polsku.
  To tako minimalno z mojyj strony informacja w nawionzaniu do naszego miasta i regionu.
  Miano tego wybitnego, spominanego sam, chopa je Johann Josef Conrad Hellmann.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę zatwierdź swój komentarz!
Podaj swoje imię i nazwisko