Sprawdź czy nie zlikwidują grobu Twojej babci!

1290

Przypominamy o zmianach w organizacji ruchu drogowego wprowadzonych od wtorkowego poranka a obowiązujących do 2 listopada. Zmiany dotyczą sąsiedztwa dwóch największych gliwickich cmentarzy – centralnego przy Kozielskiej i świętego Wojciecha.

Cmentarz centralny w Gliwicach – gdzie zaparkować samochód?

W przypadku cmentarza Centralnego pojawią się dodatkowe miejsca postojowe. Kierowcy jadący od węzła DK88 – Okulickiego będą mogli pozostawić samochód na parkingu przy centrum handlowym Arena lub na parkingu usytuowanym na tyłach cmentarza Centralnego. Dodatkowo samochody pozostawić będzie można po obu stronach ul. Władysława Andersa oraz jednostronnie na ul. Leopolda Okulickiego.

Dodatkowy parking przy cmentarzu Lipowym otwarty tylko na 1 listopada

Przy cmentarzu Lipowym, o czym informowaliśmy w zeszłym tygodniu – zostanie udostępniony na 1 listopada parking przy Stadionie Piasta.

Wyszukiwarka grobów – Grobonet

Przypominamy także o możliwości skorzystania z wyszukiwarki grobów dostępnej pod adresem http://gliwice.artlookgallery.com/. System obejmuje cmentarz Centralny, Lipowy oraz cmentarze komunalne w Łabędach, w Ligocie, w Wilczym Gardle

– „System GROBONET 2.4 umożliwiający odnalezienie swoich bliskich w bazie osób pochowanych oraz zlokalizowanie ich grobu na dokładnej mapie cmentarza. Wyniki poszukiwań można wydrukować lub zapisać na komputerze. System umożliwia ponadto zdalne zlecenie zapalenia znicza na grobie Państwa bliskich, złożenie zamówienia na sprzątanie grobu i opłacenie miejsca na cmentarzu.” – piszą na stronie twórcy systemu.

Najbliższe dni to także okazja do sprawdzenia, czy groby naszych bliskich nie tracą czasem ważności w najbliższym czasie. O konieczności uiszczenia opłaty mają informować specjalne naklejki umieszczane na grobach przez zarządcę cmentarza.

r e k l a m a