Ostatnia szansa na dołączenie do stada gliwickich lwów!

18 LISTOPADA MIESZKAŃCY ŚLĄSKA STANĄ PRZED SZANSĄ DOŁĄCZENIA DO DRUŻYNY GLIWICKICH LWÓW!

130

Gliwice Lions to najstarsza, istniejąca na Śląsku drużyna futbolu amerykańskiego, a obecnie jeden z trzech śląskich klubów, które w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie 2018 rozegrają swoje meczew ogólnopolskich rozgrywkach pod egidą Międzynarodowej Federacji Futbolu Amerykańskiego (IFAF). Gliwickie Lwy po ponad 10 latach obecności na krajowych arenach sportowych rozpoczną przyszłoroczny sezon w pierwszej lidze!
Już 18 listopada w Gliwicach mieszkańcy śląskich miast staną przed szansą dołączenia do drużyny! Na wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w tej wyjątkowo widowiskowej dyscyplinie sportu i przekonać się, że futbol amerykański to przygoda życia czeka prawdziwe wyzwanie! Punktualnie o godz. 14:00 (juniorzy) oraz o godz. 15:00 (seniorzy) w hali sportowej ZSTI przy ul. Chorzowskiej 5 w Gliwicach rozpoczną się testy sprawnościowe.

W tym roku rekruci staną jednak przed niezwykłą szansą. Dołączając do drużyny, staną się częścią Narodowego Programu Rozwoju Futbolu Amerykańskiego, do którego gliwickie lwy dołączyły podczas historycznego dla polskiego futbolu Walnego Zgromadzenia PZFA które odbyło się w Warszawie 28 października tego roku! Każdy z nich walcząc na najlepszych polskich arenach walczyć będzie o szansę gry w Reprezentacji Polski, a pod okiem profesjonalnego sztabu szkoleniowego zdobędzie cenne doświadczenie i umiejętność gry.

– Narodowy Program Rozwoju Futbolu Amerykańskiego to historyczny krok dla wszystkich klubów, ich działaczy, trenerów i przede wszystkim zawodników, którzy od lat rozwijają tą wspaniałą dyscyplinę sportu w Naszym kraju. – mówi Michał Jagieła, Prezes Klubu Gliwice Lions oraz Członek Zarządu Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego – To moment na który wszyscy czekaliśmy! Jestem dumny z każdego zawodnika reprezentującego Naszą drużynę i wiem, że wspólnie jesteśmy gotowi, aby wejść na zupełnie nowy poziom rozwoju futbolu amerykańskiego. Każdego dnia ciężko pracujemy na boisku i poza nim, pokazując lokalnej społeczności że ten sport to Więcej Niż Gra! Nie możemy się też doczekać zbliżającej się rekrutacji do drużyny, kiedy nowi zawodnicy ruszą ramię w ramię z całym zespołem po zwycięstwo i przekonają się o tym, ile futbol amerykański znaczy w życiu! – mówi Michał Jagieła, Prezes Klubu Gliwice Lions oraz Członek Zarządu Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego.

Warto wspomnieć, że tego roku do drużyny Lions dołączyć może każdy kto ukończył 15 rok życia. Gra w futbol amerykański to nie tylko mecze i treningi na boisku. To sport dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć się zarówno fizycznie jak i mentalnie. To sport, który każdego dnia buduje prawdziwy charakter, a zawodnicy Klubu tworzą wyjątkową sportową rodzinę, uczestnicząc także na co dzień w licznych inicjatywach, akcjach społecznych i przedsięwzięciach, tworzących styl życia, w którym aktywność fizyczna to więcej niż gra!

r e k l a m a