Podczas drugiej już tegorocznej rekrutacji do drużyny, prowadzony nabór obejmował zarówno osoby w wieku od 15 do 18 roku życia chcące dołączyć do nowo tworzonej sekcji futbolu juniorskiego, która stać ma się kompletną, gotową do rywalizacji sportowej drużyną, równolegle uczestniczącą w rozgrywkach sportowych z zespołem seniorów (dla osób, które ukończyły 18 rok życia), do którego także prowadzone były testy sprawnościowe dla kandydatów! Przypomnijmy w nadchodzącym sezonie drużyna Gliwice Lions rozpocznie swoje rozgrywki w pierwszej lidze, która także przechodzi znaczące przeobrażenie, stając się po raz pierwszy w historii polskich zmagań w futbolu amerykańskim, częścią Narodowego Programu Rozwoju w tej właśnie dyscyplinie sportowej.

Wiadomości Gliwice 21 listopada:

Po testach sprawnościowych przeprowadzonych pod okiem trenerów Pana Igora Szymczyka – trenera głównego sekcji futbolu juniorskiego oraz Pana Piotra Derendala – trenera głównego Gliwickich Lwów podczas których rekruci zmierzyli się zarówno z zadaniami indywidualnymi jak i wspólnym treningiem z zawodnikami klubu do rozpoczęcia swojej przygody z futbolem amerykańskim zaproszonych zostało 14 osób, które najlepiej sprostały wyzwaniu!

– W futbolu amerykańskim nie ma miejsca na wątpliwości. Tutaj liczy się charakter i gotowość do treningu. Każdy z kandydatów do drużyny podczas rozmowy z trenerami i zawodnikami Klubu miał okazję dowiedzieć się jak będzie wyglądała droga do stada gliwickich lwów! Pierwszy krok za nimi! Teraz czas na treningi! – mówi Michał Jagieła, Prezes Klubu Gliwice Lions oraz Członek Zarządu Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego – Rekruci, którzy dołączą do zespołu seniorskiego rozpoczną je już jutro, podczas najbliższego treningu drużyny, a przyszli zawodnicy sekcji juniorskiej w ten weekend wezmą udział wraz ze swoimi rodzicami w spotkaniu organizacyjnym, gdzie poznają szczegółowo program szkolenia sportowego w naszym klubie” – dodał Jagieła.

Ale to nie koniec zmagań wszystkich dla których sport to codzienna pasja, dzięki, której naprawdę czują, że żyją. Gliwickie Lwy w tym roku planują jeszcze dwie duże niespodzianki, dla wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w futbolu amerykańskim.

r e k l a m a