Czarna seria trwa. Kolejne potrącenie pieszego

56-letni mężczyzna został potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych. Lekarze z knurowskiego szpitala walczą o jego życie.

121

Do zdarzenia doszło 21 listopada o godz. 17.50 na przejściu przy ulicy Szpitalnej w Knurowie. Jak ustalono, 41-latek kierujący volkswagenem passatem jechał z centrum w stronę ulicy Rybnickiej, a w tym samym czasie przez jezdnię przechodził 56-letni knurowianin. Doszło do potrącenia. Na miejsce przyjechały wszystkie służby. Rozpoczęto akcję ratowania życia rannego. Nieprzytomny mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Sprawca był trzeźwy. Policja zatrzymała mu prawo jazdy. Wszczęto dochodzenie w sprawie wypadku.

To już kolejne potrącenie pieszego w ostatnich dniach w regionie. Zaledwie w poniedziałek doszło do tragedii w Mikołowie na DK44. Śmierć poniosły dwie nastolatki w wieku 13 i 14 lat, towarzyszący im 20-latek wciąż walczy o życie w szpitalu. W tym samym czasie w Gliwicach, na oznakowanych przejściach, doszło do 5 potrąceń. Przy ul. Warszawskiej tylko dzięki refleksowi nastolatki jej 9-letni brat uniknął wypadku. Policjanci przypominają i ostrzegają zarówno pieszych jak i kierowców. Tych pierwszych, aby wybierali oznakowane przejścia dla pieszych i byli widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego (nosili odblaski). Druga, zmotoryzowana grupa, musi z kolei dostosować prędkość do warunków na jezdni i pamiętać o przestrzeganiu przepisów.

Wiadomości Gliwice 22 listopada:

r e k l a m a