Gliwiczanie pokochali rowery?

Pierwszy sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego za nami! Do czwartku mieszkańcy Gliwic będą mogli wypożyczać rowery miejskie. Kończy się pierwszy sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego. Teraz rowery trafią na trzy miesiące do magazynu, a na ulice powrócą 1 marca.

100

– Gliwiczanie pokochali rower miejski i bardzo chętnie z niego korzystają. Dzięki takiej alternatywnej, przyjaznej dla środowiska formie komunikacji, miasto staje się coraz bardziej ekologiczne. Mamy nadzieję, że kolejny sezon będzie równie udany – mówi Ewa Staszków z Wydziału Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Każdy gliwicki rower ma za sobą średnio 600 wypożyczeń. Użytkownicy najchętniej rowery wypożyczali w maju, kiedy dokonano 12 192 wypożyczeń. Najpopularniejszym dniem był jednak piątek, 31 marca. Jednego dnia dokonano aż 857 wypożyczeń, co oznacza, że rowery były wypożyczane średnio co półtorej minuty! Przez cały sezon średni czas jednego wypożyczenia Gliwickiego Roweru Miejskiego to 21 minut i 39 sekund.

– Pierwszy sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego zakończył się sukcesem. Charakterystyczne niebiesko-czerwone rowery zostały wypożyczone 60 tysięcy razy. To bardzo dobry wynik – cieszy się Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Gliwickiego Roweru Miejskiego.

W gliwickim systemie zarejestrowało się ponad 6700 osób. Z rowerów korzystało również 1600 użytkowników zarejestrowanych w innych systemach Nextbike, przede wszystkim w Katowicach, ale nie tylko. Wypożyczyli oni rowery niemal 16 tysięcy razy! Co czwarte wypożyczenie zostało dokonane przez osoby spoza Gliwic lub mieszkańców miasta, którzy mieli już konto w innym systemie Nextbike.

To dzięki temu, że jednorazowa rejestracja w dowolnym systemie Nextbike umożliwia korzystanie z niemal 12 tysięcy rowerów w całej Polsce. Wielu mieszkańców Gliwic i osób dojeżdżających do miasta do pracy lub na uczelnię skorzystało z takiej możliwości.

Najpopularniejsze stacje Gliwickiego Roweru Miejskiego:

  • Dworzec
  • ul. Akademicka
  • pl. Inwalidów Wojennych
  • skwer Dessau
  • pl. Piłsudskiego

Najpopularniejsze trasy:

  • ul. Akademicka do Dworzec
  • Dworzec do ul. Akademicka
  • Dworzec do pl. Inwalidów Wojennych
  • pl. Inwalidów Wojennych do Dworzec
  • Dworzec do skwer Dessau

Gliwicki Rower Miejski to drugi po katowickim City by bike system rowerowy na Śląsku. W tym roku Nextbike Polska przeprowadził również udane programy pilotażowe w Tychach i Pszczynie, w przyszłym roku rowery Nextbike będzie można wypożyczać w Sosnowcu.

Nowy sezon rowerowy w Gliwicach wystartuje 1 marca.

r e k l a m a