Podróże kształcą!

“Uczymy się przez doświadczenie innych w Europie” - to tytuł projektu realizowanego przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Sośnicy.

Podczas wyjazdów na Węgry i Maltę gliwiccy edukatorzy mieli nie tylko możliwość podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, ale także poznać zagraniczne systemy edukacyjne i zaczerpnąć wiele cennych praktyk. Ciekawostką podejrzaną w węgierskim miasteczku Pogany był przyszkolny ogródek. Dzięki tym doświadczeniom i pozyskaniu bezcennego know-how już na wiosnę również uczniowie z Sośnicy będą mogli po lekcjach doglądać własnych kwiatów, owoców i warzyw wyhodowanych w przyszkolnym ogródku.

1 KOMENTARZ

  1. Ogródki szkolne znane były już w Gliwicach w latach 60-tych. Pięknie ogrodzone i odwiedzane przez poszczególne klasy dwa ogródki w rogu podwórza szkolnego . Oczywiście nic nie pamiętam z tego co tam rosło, ale jakoś ( nie wiem dlaczego) utkwił mi w pamięci tylko widok płotu z drewnianych sztachet. Gdzie to było ? Szkoła podstawowa nr 2 w Gliwicach przy ul Hutniczej.
    Przepraszam, ale uśmiecham się pobłażliwie do współczesnych nauczycieli. Po prostu nic nie wiedzą o życiu i pracy swoich gliwickich poprzedników.
    Marian Jabłoński – dumny ze swoich dawnych nauczycieli, uczeń szk. podst. nr 2 w Gliwicach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę zatwierdź swój komentarz!
Podaj swoje imię i nazwisko