1. Hałdy pokopalniane na Nowych Gliwicach

Jest to moje ulubione miejsce na robienie sesji fotograficznych. Hałdy pokopalniane świetnie udają góry, sprawdzają się jako mroczna sceneria, oraz świetnie wyglądają na zwykłych selfie. Jednym minusem jest fakt, że są one na bieżąco usuwane, więc trzeba się spieszyć, bo niedługo zostaną po nich już tylko zdjęcia.

2. Plac Krakowski

Bardzo popularne miejsce, w którym odbywają się imprezy masowe w Gliwicach. Stare trybuny, oraz wieżowiec, który stoi po prawej stronie placu, robią świetny klimat lat 80/90. Znajduje się tam wyremontowany skatepark, który również może fajnie zagrać na zdjęciu.

3. Boiska i Orliki

W Gliwicach aktualnie większość boisk przyszkolnych jest po remoncie. Ich nawierzchnia jest bardzo kolorowa, przez co świetnie nadaje się jako tło do zdjęć. N a zdjęciu znajduje się boisko przy Zespole Szkół Samochodowych.

4. Giełda Towarowa na ul. Toruńskiej/obok lotniska

Giełda znajduje się obok lotniska w Gliwicach. Jest to miejsce ze specyficznym klimatem, w którym zdjęcia zawsze wychodzą zjawiskowo. Samo lotnisko jest również dobrym zdjęciem do robienia zdjęć, ze względu na otwartą przestrzeń, oraz tereny zielone dookoła.

5. Pola za lotniskiem

Pola za lotniskiem to przepiękne miejsce, które o każdej porze roku pięknie prezentuje się na zdjęciach. Ważna jest też stylizacja, tak, aby zdjęcia nie wyglądały tanio i bardzo amatorsko.

6. Pola za Sikornikiem – „Wilcze doły”

Pola za sikornikiem są bardzo wyjątkowe. Płynie tam piękny strumyk, a teren jest bardzo zróżnicowany pod względem roślinności. Często można spotkać tam też mnóstwo zwierząt tj. dziki, sarny, czy lisy. Jeśli słońce nie jest bardzo mocne, zdjęcia na Wilczych dołach zawsze wyjdą świetnie.

7. Plac przy Piwnej / teren Focusa

Wielki plac, na którym miało powstać centrum handlowe, a pozostała tylko betonowa wylewka. Nie ma co płakać z tego powodu, ponieważ jeśli chcesz zrobić piękne zdjęcia grunge’owe, to miejsce to jest idealne. Szara przestrzeń na zdjęciu nadaje zdjęciom minimalistycznego szlifu i będzie świetnym tłem.

7 lokalizacji w Gliwicach, gdzie zrobisz spektakularne zdjęcia!

Tekst i zdjęcia: Paweł Lebiedziński (Lebio.pl)

Czytaj w Magazynie eImperium:

r e k l a m a