„Jak i gdzie nie parkować w Gliwicach” – poradnik straży miejskiej

Tradycyjnie jak co miesiąc, straż miejska pokazuje jak nie parkować. Spośród wykroczeń popełnionych podczas ubiegłego miesiąca strażnicy wybrali 10 "najlepszych".

979

Za wycieraczką swojego samochodu mandat znaleźli kierowcy, którzy pozostawili swoje cztery kółka na powierzchni wyłączonej z ruchu, jeden z kierowców zostawił swój samochód na… trawniku, a innemu strażnicy wlepili mandat za mniejszą niż przepisowe 10 metrów odległość od przejścia dla pieszych.

Tradycyjnie też mandaty posypały się przy Rynku na skrzyżowaniu Zwycięstwa z Bednarską i Placem Inwalidów Wojennych. Prawdziwym „rekordzistą” jest jednak osoba, która pozostawiła swój samochód na miejscu dla niepełnosprawnych. Przypominamy, że nieuzasadnione pozostawienie pojazdu na “kopercie” to mandat w wysokości 500 złotych oraz nawet 5 punktów karnych. To nie wszystko – gdy będziemy się posługiwać w sposób nieuprawniony kartą dla niepełnosprawnych i parkować na miejscu wydzielonym, zapłacimy karę w wysokości 800 złotych i 5 punktów karnych. Samo posługiwanie się w sposób nieuprawniony kartą dla niepełnosprawnych kosztuje 300 złotych. Do tego mogą zostać doliczone dodatkowe koszty – np. odholowanie na policyjny parking.

Listopadowi mistrzowie parkowania (fot. Straż miejska w Gliwicach):

Wiadomości Gliwice 18 grudnia:

r e k l a m a