Gliwiczanie pokazali wielkie serce! Rekord znowu pobity, prawie o 40 tysięcy!

Gliwice po raz kolejny pokazały wielkie serce! Mimo siarczystego mrozu gliwiczanie dali radę i pobili rekord. Całe miasto żyło Finałem WOŚP, biegi, rajdy, turnieje piłkarskie i prawie dziesięciogodzinna zabawa na Rynku Starego Miasta. W niedzielę, 14 stycznia nikt nie mógł się nudzić.

165

W naszym mieście działało pięć sztabów, które zebrały:

  • Stowarzyszenie GTW zebrało 154 762,50 zł.
  • ZSTI – 4 2832,79 zł.
  • Bieg Po Ćmoku – 10 128,68 zł.
  • Filomata – 4855,30 zł. (tu kwota może jeszcze minimalnie wzrosnąć)
  • Biegam Z Sercem – 100 000,00 zł.

Wszystkie gliwickie sztaby zebrały aż 312 579, 27 złotych!

W Stacji Artystycznej RYNEK, gdzie mieścił się największy gliwicki sztab (GTW Gliwice) ugoszczono wolontariuszy z każdego sztabu w Gliwicach i nie tylko (Zabrze, Będzin…), zjedzono kilka tysięcy kanapek. Na Rynku bawili się nie tylko mieszkańcy naszego miasta ale też Zabrza, Rudy Śląskiej, Rybnika, Pyskowic, Jastrzębia Zdroju czy Lęborka.

Bezpieczna zabawa to podstawa, Policja i Straż Miejska nie odnotowały podczas imprezy żadnych przykrych zdarzeń, nikt nie zgłosił się o pomoc do stacjonującej karetki.

Wiadomości Gliwice 16 stycznia:

_ _ _ _ _ _ _

160 wolontariuszy – od kilku do kilkudziesięciu lat, cały dzień zbierania i drugi dzień liczenia. Wprawdzie jeszcze nie znamy dokładnej kwoty, którą udało się uzbierać w naszym mieście podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale wiemy jedno – jak zwykle gliwiczanie nie zawiedli. W dzielnicy Łabędy, na giełdzie samochodowej, w centrach handlowych – zbierano pieniądze do skarbonek i bawiono się – najtłoczniej było jak zwykle na Rynku. Koncerty gwiazd – Lombard i Jamal, pokazy pierwszej pomocy, Wikingowie, a punktualnie o godz. 20:00 pokaz sztucznych ogni, czyli tradycyjne światełko do nieba. W tym roku hasło przewodnie zbiórki brzmiało – dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Czy udało się pobić rekord z zeszłego roku – czyli nieco ponad 273 tysiące złotych, tego dowiemy się już niebawem – trwa liczenie w największym gliwickim sztabie WOŚP zorganizowanym przez stowarzyszenie GTW i hufiec ziemi gliwickiej Związku Harcerstwa Polskiego.

Wiadomości Gliwice 15 stycznia:

r e k l a m a