Co łączyło Hitlera z Pyskowicami?

Kolejowe tajemnice III Rzeszy. Część 2. Temat megalomanii Hitlera obejmuje wszystkie możliwe rodzaje uzbrojenia niemieckiej armii - od lotnictwa po okręty podwodne, od czołgów po podzieme mega-miasta-bazy. Czy jest możliwe że w Pyskowicach k. Gliwic istnieją ślady mega-kolei spółki Adolf Hitler - Albert Speer?

1928

Speer zaprojektował nawet trasę mega-kolei zatwierdzoną przez Führera. Chciałbyś się tak przejechać ? Zobacz co po drodze byś minął, a może wsiadłbyś do tej kolei szerokotorowej nawet tu koło domu, albo w Katowicach, Wrocławiu czy Lwowie? Ale – z całą pewnością nie byłaby to przejażdżka turystyczna. Zapraszam na kolejny odcinek kolejowych tajemnic Rzeszy Hitlera.

Zobacz, gdzie nagrywano „Detektywa historii”:

Planowane trasy:

-Ost-West-Trasse :(Persien/Indien–Baku–) Rostow–Stalino–Poltawa (/Odessa-Stalingrad–Charkow)–Kiew–Lemberg–Krakau–Kattowitz–Breslau–Cottbus–Berlin–Hannover–Bielefeld–Ruhrgebiet –Aachen–Lüttich–St. Quentin–Paris (–Brest); außerdem geplante Verlängerung von Breslau nach Warschau, Minsk, Leningrad (Sankt Petersburg)/Moskau, Kasan

-Nord-Südost-Trasse: Hamburg–Wittenberge–Berlin–Leipzig–Gotha–Bamberg–Nürnberg–München–Simbach a.Inn–Linz–Wien–Preßburg–Ofen-Pest–Belgrad–Bukarest–Warna/Burgas–Istanbul

-Nord-Süd-Paralleltrasse: Berlin–Dresden–Aussig–Prag–Iglau–Znaim–Wien (–Triest–Rom)

-Ost-West-Trasse II: München–Augsburg–Stuttgart–Karlsruhe–Metz–Reims–Paris (/Marseille–Spanien).

Kolejowe tajemnice III Rzeszy. Część 2:

Premiera odcinka „Detektyw historii” na kanale Telewizji Imperium dostępnej na terenie Gliwic w sieciach światłowodowych Imperium Telecom w środę o godz. 16:30.

Zobacz część 1:

r e k l a m a