Płyta winylowa przywoła wspomnienie młodości i z pewnością wywoła uśmiech na twarzy. Winyle, kasety magnetofonowe, książki poświęcone muzyce, ale przede wszystkim rozmowy z prawdziwymi pasjonatami. Najbliższa taka okazja w niedzielę w klubie Spirala zlokalizowanym na parterze studenckiego Mrowiska przy ulicy Pszczyńskiej. Pierwsza w tym roku, 11 w sumie Gliwicka Giełda Płytowa startuje punktualnie o godz. 11:00.

Na 11. Gliwickiej Giełdzie Płytowej swoje stoisko ma również biblioteka. Można przyjść i wymienić się płytą albo kasetą magnetofonową. Poza tym biblioteka ma w swoich zasobach olbrzymią płytotekę. Na półkach Wypożyczalni Muzycznej znaleźć można wszelkie gatunki nagrań z całego świata na kasetach, płytach CD a także, powracających obecnie do łask, płytach winylowych. Aby przybliżyć Państwu zawartość tych zbiorów bibliotekarze zapraszają do uczestnictwa w Dyskusyjnym Klubie Płytowym.

– Dyskusyjny Klub Płytowy to okazja do tego, żeby przypomnieć sobie jak wielką przyjemnością może być kontakt z dźwiękami z prawdziwych płyt, a nie cyfrowych plików pozbawionych duszy. W pędzącej rzeczywistości trudno znaleźć osobny czas na słuchanie muzyki, dlatego rozdajemy go w prezencie. Odwiedźcie nas, a przekonacie się, że właśnie czegoś takiego Wam brakowało. – zachęca do udziału Bartosz Łapszyński z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach.

Uczestnicy będą słuchać i dyskutować, wymieniać się muzycznymi inspiracjami i krytykować to, co uważają w muzyce za kiepskie. Tematów do omówienia z pewnością nie zabraknie. Bibliotekarze zachęcają również Państwa do zgłaszania swoich propozycji. Będzie też czas na konkursy z nagrodami oraz wizyty interesujących gości. Przyjść można także ze swoimi płytami, które związane są z tematem spotkania. Najbliższe spotkanie, które odbędzie się w środę 24 stycznia o godzinie 18:00 w Wypożyczalni Muzycznej Biblioteki Centralnej przy ul. Kościuszki 17 w Gliwicach będzie poświęcone muzyce Hey i T.Love.

r e k l a m a