29 stycznia zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Jak informuje Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów, które zajmie się realizacją inwestycji, w pierwszej kolejności przewidziano zamknięcie dla ruchu wlotu ul. Kozielskiej na skrzyżowanie od strony centrum Gliwic. Objazd zostanie poprowadzony ulicami Wyczółkowskiego i Gaudiego. Inwestycja, która ma się zakończyć w drugiej połowie roku, będzie kosztować 5,3 mln złotych. Pojawi się nowa nawierzchnia, sąsiadujące chodniki czeka przebudowa, a tam gdzie to potrzebne pojawią się nowe natomiast znajdujący się przy skrzyżowaniu przystanek autobusowy zostanie przeniesiony. Dla linii kursujących ulicą Kozielską wykonawca wybuduje zatokę autobusową.

W poniedziałek rusza przebudowa skrzyżowania ulic Kozielskiej, Wyczółkowskiego i Kresowej – zmiany w organizacji ruchu

Od poniedziałku zostanie zamknięty wlot ul. Kozielskiej od strony centrum miasta. Obowiązywał będzie objazd ulicami: Wyczółkowskiego i Gaudiego.  Kierowcy podróżujący od strony Brzezinki skręcając w ul.Wyczółkowskiego znajdować się będą na drodze z pierwszeństwem przejazdu. Jezdnia ul.Wyczółkowskiego, przy skrzyżowaniu zostanie zawężona. Pierwszeństwo przejazdu wyznaczono także dla samochodów włączających się z ul. Gaudiego do ul.Kozielskiej.

Autobusy komunikacji miejskiej zatrzymujące się dotychczas na przystanku w ciągu ul.Kozielskiej, przed skrzyżowaniem będą zabierały pasażerów na istniejącym przystanku przy ul. Wyczółkowskiego. W miejscu prac obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Wiadomości Gliwice 24 stycznia:

r e k l a m a