Ruszyła kwalifikacja wojskowa!

Wraz z początkiem lutego ruszyła kwalifikacja wojskowa. W pierwszej kolejności przed komisją w Wojskowej Komendzie Uzupełnień przy ulicy Zygmunta Starego stawią się mieszkańcy powiatu gliwickiego. Później, w marcu i kwietniu muszą pojawić się osoby zameldowane w Gliwicach.

320

W tym roku kwalifikacja obejmuje młodzieńców urodzonych w 1999 roku, ale także tych urodzonych wcześniej, którzy nie posiadają określonej kategorii do czynnej służby wojskowej albo zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej.

Przed komisję zostaną także wezwane panie z roczników 1994-1998, które posiadają kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2017/2018 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych. Osoba wezwana przed komisję musi posiadać przy sobie dokument tożsamości – dowód osobisty albo paszport oraz zdjęcie jak do dowodu osobistego o wymiarach 3×4 cm.

Szczegółowe informacje na stronie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach oraz pod numerem telefonu 261-124-689.

Wiadomości Gliwice – od poniedziałku do piątku premiera o godz. 17:15 w sieci kablowej Imperium Telecom:

r e k l a m a