Jubileusz 60-lecia działalności artystycznej Alfonsa Puschera

W ubiegłą niedzielę, w parafii św. Bartłomieja w Gliwicach miała miejsce niezwykła uroczystość. Dawny organista, twórca chórów kościelnych, dyrygent, pieśniarz i organizator występów muzycznych połączonych chórów kościelnych Gliwic i Zabrza - Alfons Puscher obchodzi właśnie 60-lecie swojej działalności artystycznej.

Z tej okazji przyleciał specjalnie z Niemiec, gdzie obecnie mieszka i od 30 lat działa muzycznie, do swojej dawnej parafii św. Bartłomieja w Gliwicach aby spotkać się z mieszkańcami dzielnicy, parafianami i dawnymi chórzystami. Za swoją długoletnią działalność artystyczną otrzymał podczas niedzielnej mszy w kościele św Bartłomieja, specjalne podziękowania od biskupa Jana Kopca oraz prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza.

 

3 KOMENTARZE

  1. Gratulacjei i Wszyskego Dobrego od Labanderow i tych ze S’lonska i tych ze Niymiec. Pamiyntom jeszcze jako mody czuowiek ta cizba w Sobiszowickim kos’ciele i ta atmosfera jak zabrzmiou s’piyw i muzyka pod komyndom Pana Alfonsa. My ze Laband i wtedy ekstra do kos’cioua do Sobiszowic jezdziyli, ale wiym ze we Padebornie tysz je troszka ludzi i ze Laband i ze Glywic. Jeszcze roz Wszyske Dobrego i Szczyns’c’ Boze.

  2. Paderborn to je NRW a jo je Nds, ale znom trocha ludzi we Paderborn’ie. Te nagrania podpowiadouech kedys’ „Detektywowi historii” i przedstawiouech persona Pana Alfonsa. Mosz recht, te spomniynia som nie do zapomniynia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę zatwierdź swój komentarz!
Podaj swoje imię i nazwisko