Wybiegaj plac zabaw dla podopiecznych Centrum Edukacyjno-Rehabiltacyjnego!

"Nie trzeba być maratończykiem, wystarczy być" - twierdzą i zapraszają do udziału w III Biegu Charytatywnego św. Goara jego organizatorzy. Ruszyły zapisy! Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na wyposażenie placu zabaw dla wychowanków Gliwickiego Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego.

151

19 maja w Lesie Komunalnym będzie można zmierzyć się w biegu na 10 km, przemaszerować ponad 6 i pół kilometra w stylu Nordic Walking, a także wziąć udział w ponad trzykilometrowym biegu z wózkiem. Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych. Z roku na rok impreza nabiera większego rozpędu. W II Biegu Goara wystartowało około 300 osób.

Bieg Charytatywny św. Goara już 19 maja (fot. organizatora z ubiegłych edycji biegu):

Dzieciaki spróbują swoich sił w biegu SKRZATA. W tym przypadku długość trasy będzie zależała od wieku uczestników. W tej imprezie ważny jest każdy zawodnik, niezależnie od tego, czy uda mu się pokonać całą zaplanowaną trasę, czy nie. Najważniejszy jest udział, a wraz z nim dobra zabawa. Oprócz sportowej rywalizacji zaplanowano szereg imprez towarzyszących: malowanie twarzy, zabawy kuglarskie, modelowanie balonów i festiwal baniek mydlanych. Na miejscu będzie można też spróbować smakołyków: wypieków, czy sałatek. Jak co roku tak i tym razem imprezie przyświeca szczytny cel. Każdy z uczestników będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę do budowy aktywnej ścieżki z elementami sensorycznymi na placu zabaw dla Gliwickiego Centrum Edukacyjno–Rehabilitacyjnego.

– Taka ścieżka pomoże dzieciom z zaburzeniami integracji sensorycznej. Dzięki niej będą mogły prawidłowo poznawać otaczający świat. – mówi koordynatorka imprezy Katarzyna Zamora – To rodzaj ścieżki, która zawiera różne elementy dotykowe np. żwir, piasek, szyszki. Dzieci przebiegają przez to i w naturalny sposób uczą się odbioru bodźców, które nie zawsze są dla nich dostępne.

Zapisy na tegoroczną imprezę ruszyły na stronie www.gcer.pl/iii-bieg-charytatywny-sw-goara/

III BIEG CHARYTATYWNY Św. Goara – program wydarzenia:

PROGRAM IMPREZY:
9:30- 11:30 wydawanie pakietów startowych- rejestracja w biurze zawodów
11:30 ceremonia otwarcia
11:40 wspólna rozgrzewka pod okiem trenera fitness
12:00 START
ok. 12:40 finisz pierwszych biegaczy
ok. 13:45 finisz ostatnich biegaczy
ok. 14:00 dekoracja zwycięzców

BIEG „SKRZATA”:
9:30 bieg Małego Skrzata ( 3-5 lat) na 100m
9:50 bieg Skrzata (6-8 lat) na 200m
10:15 bieg Wytrwałego Skrzata (9-11 lat) na 500m
11:00 bieg Dużego Skrzata (12-15 lat) na 1000m

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
od godziny 10:00
–zabawy dla dzieci: malowanie twarzy, zabawy kuglarskie- modelowanie balonów, festiwal baniek mydlanych
– kawiarenka z domowymi wypiekami
–„zielona wyspa” bar sałatkowy, warzywno -owocowy
–grill

KOSZT UCZESTNICTWA W BIEGU OSOBY DOROSŁEJ: 40 zł
Opłata startowa w dniu zawodów wynosi: 50 zł

KOSZT UCZESTNICTWA W BIEGU DZIECKA :15zł (pakiety dla dzieci do odbioru na terenie GCER w dniach wyznaczonych w regulaminie)

Całkowity dochód uzyskany z imprezy będzie przeznaczony na wyposażenie placu zabaw dla wychowanków Gliwickiego Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego.

Zobacz także – tajemnice Zameczku Leśnego w Gliwicach:

Wiadomości Gliwice – od poniedziałku do piątku premiera o godz. 17:15 w sieci kablowej Imperium Telecom:

r e k l a m a